Nitra nezvádla druhý polčas a prehráva v sérií 1:2

09.05.2009 22:15

Nitra začala zápas lepšie, keď po 5 bodoch Lawrenca viedla v úvode 2:7. Hostia mali síce v 4.minúte náskok 7 bodov(8:15), no o minútu neskôr bol rozdiel medzi oboma celkami už len jednobodový. Nitrania však mali viacej z hry, úspešne eliminovali Williamsa, navyše strelecky sa darilo viacerým hráčom. Skóre prvej štvrtiny uzavrel 5 sekúnd pred koncom trojkou Fapšo a stanovil tak na 17:28.

V úvode druhej desaťminútovky naordinoval domáci tréner Černický svojim zverencom zónovú obranu, čo sa opäť raz ukázalo ako správny ťah. Nitrania stratili istotu v ofenzíve, navyše sa rozstrieľal Houston a práve tento hráč v 16.minúte zápasu poslal prvý krát Pezinok do vedenia(32:31). Zvyšok prvého polčasu sa niesol vo vyrovnanom duchu a keď Lorenzo Williams nepremenil ku koncu polčasu dva trestné hody, do šatní sa išlo za nerozhodného stavu 41:41.

Aj v druhom polčase pokračovali domáci v zóne, ale Nitrania sa držali v hre až do 26.minúty, kedy bol stav 57:56. Posledné 3,5 minúty tretej periódy však Pezinok vyhral v pomere 15:4 a vytvoril si tak komfortný náskok pred poslednou štvrtinou.

Hneď v úvode poslednej časti hry minul svoj trojbodový pokus Dametri Hill, ktorý nás mohol ako tak vrátiť do zápasu, avšak nestalo sa. Následne sa presadili Houston s Mičudom a náskok majstra už bol 15 bodový. V týchto fázach zápasu bolo o víťazovi rozhodnuté, Pezinčania predviedli ku koncu aj pár exhibičných akcií a zaslúžene sa po výhre 99:86 ujali vedenia 2:1 v sérií.

Najlepším strelcom Nitry bol Andrej Červenka, ktorý k 16 bodom pridal aj 5 doskokov a 3 asistencie. Eugene Lawrence zaznamenal bodov 14, no len pri 33% streľbe(5/15). Našim tretím najlepším strelcom bol Braňo Tomek, ktorý necelých 15 minút na palubovke nastrieľal 13 bodov, no opäť sa nevyhol problémom s faulami a napokon sa v 4.štvrtine aj vyfauloval. Dametri Hill zaznamenal 8 bodov a hoci bol jeho výkon lepší ako v minulom zápase, stále nepredviedol tento hráč vo finále svoje maximum. Ľuboš Pohánka pridal 12 bodov a Stando Votroubek s Romanom Vidom zaťažili kôš súpera zhodne 7 bodmi.

Dnes sme začali koncentrovanejšie, no v druhej štvrtine sa na nás súper dotiahol a definitívny zlom nastal v posledných 3,5 minútach tretej štvrtiny, kedy si Pezinok vypracoval rozhodujúci náskok. V druhom zápase sme neubránili 31-bodového Williamsa, no dnes nám jeden hráč hostí nastrieľal dokonca 41 bodov. Kevin Houston bol určite mužom zápasu, no pridali sa k nemu aj ďalší a skóre Pezinka sa zastavilo na čísle 99, čo je na play-off zápas rozhodne veľa. Pred stredajším zápas je teda čo zlepšovať, no keď pridáme v obrane, zaberú nám opory, tak je reálne, že sa bude finálová séria rozhodovať takto o týždeň v Pezinku.

AB Cosmetics Pezinok - AX SPU Nitra 99:86 (17:28, 24:13, 31:19, 27:26) - stav série 2:1
Najviac bodov: Houston 41, L. Williams a Mičuda po 18, Kozlík 8, Niparavičius 5 (Brliť 7, Snopko 2, Grznár, Petráš a Lukjanec po 0) - Červenka 16, Lawrence 14, Tomek 13, Pohánka 12, Votroubek 7 (Hill 8, Vido 7, Fapšo 5, Hašan a Ivan po 2)
TH: 34/22 - 22/16, fauly: 20 - 25, trojky: 9 - 8, rozhodovali: Sudek, Janáč, Ženiš, 900 divákov