Nitra opakuje štvrťfinálový scenár - začala prehrou

17.04.2009 14:05

Rovnako ako vo štvrťfinále proti Komárnu, ani v prvom semifinálovom zápase proti Prievidzi basketbalisti Nitry na domácom ihrisku neuspeli. V dramatickom závere sa nenašiel nikto, kto by mužstvo potiahol. Zlyhali aj tradičné opory Eugene Lawrence a Dametri Hill. Zverenci trénera Ľubomíra Urbana sa navyše dopustili až príliš veľkého množstva chýb.

„Z nepochopiteľných dôvodov sme nehrali chladnokrvne a s rozumom. Doskakovanie, ktoré nás zdobilo v prvom kole play-off, nás tentoraz sklamalo. Práve to bol jeden z dôvodov prehry. Z naivity v obrane vychádzalo množstvo drobných chýb, na ktoré sa potom kopili väčšie a väčšie. Súper útočil do nepostavenej defenzívy. Inkasovali sme ľahké koše. Tímová obrana bola jednoducho zlá,“ zhodnotil úvodný zápas semifinálovej série medzi dvojicou bývalých šampiónov nitriansky kormdielník.

Domáci pôsobili na palubovke upracovaným dojmom. Na každý kôš sa až priveľmi nadreli. „Možno to bolo aj v tom, že my sme hrali v prvom kole play-off päť zápasov a Prievidza iba tri. Skutočne neviem. Možno o tom polemizovať, ale je to zbytočné. Na mojom tíme ma v prvom rade prekvapuje, že máme neskutočne veľké výkyvy. Po zápase s Komárnom, ktorý by nám mal dať krídla, hráme zle od prvého momentu,“ komentoval Urban a následne doplnil ďalší zo zlomových momentov duelu: „Chyby sme robili nielen pri výpomoci, ale aj v odstavovaní hráčov. V pamäti mám niekoľko takýchto situácii. Aj posledný kôš padol po neúspešnom zakončení Prievidze, ktorá si však loptu doskočila.“

Nitrania vstupovali do záverečného dejstva s vydretým sedembodovým vedením (58:51). Ani to však nič neznamenalo, keď záverečnú desaťminútovku prehrali 9:20. Práve tam hľadal hlavné príčiny neúspešného vstupu do semifinálových bojov aj líder „vysokoškolákov“ Lawrence: „Prestali sme dávať ľahké body. Súper nás prestrieľal. Nehrali sme agresívne a inkasovali príliš veľa trojok. Musíme byť lepší v obrane, kvalitnejšie si vypomáhať.“

Druhý tím po dlhodobej časti sezóny dal vo štvrťfinále veľmi rýchlo zabudnúť na neúspešný vstup. O rovnaký priebeh série sa Nitrania budú snažiť v nedeľu na prievidzskej palubovke. „Sme tím, ktorý vie bojovať a v ďalšom súboji to chceme ukázať. Túžime tam vyhrať. Bude to však chcieť celkom iný výkon,“ dodal na záver americký rozohrávač.

ebasket.sk, autor : Martin Galajda