Nitra postupuje ďalej, semifinále proti Prievidzi štartuje vo štvrtok!

11.04.2009 21:53

Úvod rozhodujúceho štvrťfinálového zápasu medzi Nitrou a Komárnom sa niesol v nervóznom duchu, keď po 4 minútach hry bol stav 4:2, pričom len jeden kôš padol z hry. Posledné 3 minúty prvej periódy vyhrali domáci v pomere 13:6, keď skóre prvej štvrtiny uzatváral trojkou Pohánka.

V druhej časti hry mali opäť navrch domáci, ktorí sa počas celého duelu prezentovali výbornou obranou, s ktorou si Komárňanci nevedeli dať rady. Po trojke Hilla v 17.minúte viedli domáci už o priepastných 21 bodov(37:16). Prvý polčas uzatvoril košom s faulom Seman a upravil tak skóre na polčasových 41:24 v prospech domácich.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia z Komárna, ktorí v 26.minúte po bodoch Gibsona znížili vedenie Nitranov už len na 11 bodov. No vtedy zabral domáci playmaker Lawrence, ktorý zaznamenal do konca tretej štvrtiny 5 bodov a keď sa trojkou pridal aj dobre hrajúci Votroubek, Nitra mala pred poslednou periódou náskok 19 bodov(60:41).

Hosťom síce nechýbala bojovnosť, no strelecká pohoda áno a tak sa v poslednej desaťminútovke zápas v podstate dohrával. Posledný štvrťfinálový duel sa napokon skončil výsledkom 84:55 v prospech Nitry.

Každý čakal, že po 4 predchádzajúcich dramatických zápasoch sa bude aj dnes rozhodovať v koncovke, no naši hráči si od úvodu vypracovali bezpečný náskok, ktorý sme si viac menej celý zápas udržovali. Komárnu sme dovolili nastrieľať len chudobných 55 bodov, čo bolo základom našej dnešnej výhry. Najlepším strelcom zápasu bol 19-bodový Lawrence, ktorý dnes bol doslova všade, keď zaznamenal aj 6 doskokov, 9 asistencií, 5 získaných ale aj stratených lôpt. Stando Votroubek sa po dlhšej dobe vypol ku kvalitnému výkonu, keď ku 16 bodom(4 trojky) pridal aj 3 bloky a 3 asistencie a výborne tak nahradil Dametriho Hilla, ktorý dnes dal 8 bodov. Braňo Tomek si pripísal ďalší double-double za 11 bodov a 12 doskokov. Ľuboš Pohánka zaznamenal  10 bodov, Červenka 9 a Roman Vido 7 bodov.

Komárno si určite zaslúži rešpekt za predvedené výkony v tejto sérií a možno keby niet delenia ligy na hornú a spodnú šestku, hrali by semifinále aj hráči Komárna. Nitra po majstrovskej sezóne 2004/2005 bude opäť bojovať o medaily, čo je určite veľkým zadosťučinením pre všetkých, ktorí sa od majstrovskej sezóny pohybujú pri nitrianskom basketbale...

BK AX SPU Nitra - MBK Rieker Komárno 84:55 (23:11, 18:13, 19:17, 24:14) - konečný stav série 3:2, do semifinále postúpila Nitra
Najviac bodov: Lawrence 19, Votroubek 16 (4 trojky), Pohánka 14 - Seman 13, Gibson 11, Jurík 9
TH: 31/21 - 23/13, fauly: 22 - 32, trojky: 9 - 6, rozhodovali: Sudek, Janáč, Lukáč, 900 divákov