Nitra s novým názvom a viacerými legionármi v kádri

17.08.2009 23:00

Úradujúci šampión najvyššej slovenskej mužskej súťaže z Nitry získal pred sezónou 2009/2010 do svojho kádra niekoľko posíl. Tou najvýraznejšou je zrejme bieloruský reprezentant Konstantin Jafremov. "Mal by prísť na Slovensko v priebehu nasledujúcich dní. Po vybavení vízových povinností by sa mohol zapojiť do tréningového procesu s mužstvom už v priebehu tohto týždňa," povedal pre agentúru SITA generálny manažér slovenského majstra Juraj Polák.

Tradičnou oporou pod košom by mal byť americký legionár Dametri Hill, jeho krajan a zároveň najlepší hráč uplynulého extraligového ročníka Eugene Lawrence prestúpil do českého Prostějova. Meno jeho nástupcu v tíme pod Zoborom zatiaľ nie je známe. "Na post rozohrávača stále hľadáme adekvátnu náhradu za Lawrencea a tiež by sme radi získali kvalitného pivota. Rokujeme s jedným slovenským hráčom, zatiaľ však nebudem konkrétny," dodal Polák. S klubom predĺžil zmluvu aj český legionár Stanislav Votroubek. Ďalšou zahraničnou akvizíciou v kádri trénera Ľubomíra Urbana je devätnásťročný Nemec Dennis Czepczynski. "Ten bol dokonca reprezentantom Nemecka do 16 rokov," pokračoval manažér Nitranov.

Slovenský majster sa pripravuje v domácich podmienkach a zatiaľ neuvažuje o nejakom zahraničnom sústredení či veľkej porcii prípravných zápasov. "Máme doma fantastické možnosti. Nemá pre nás význam cestovať niekde do zahraničia a pripravovať sa tam. V sezóne 2009/2010 sa budeme snažiť o atraktívny basketbal, ktorým by sme do hľadiska prilákali čo najviac divákov," dodal na záver Juraj Polák.

Významnou zmenou je, že Nitrania budú v nasledujúcej sezóne pôsobiť pod názvom BK SPU Nitra (z pôvodného názvu vypadla skratka AX, pozn. SITA). V súvislosti s pomerne veľkým množstvom legionárov v nitrianskom mužstve treba zdôrazniť, že v novej sezóne budú platiť iné pravidlá o ich nasadzovaní. Hráči z krajín Európskej únie nebudú považovaní za legionárov a cudzinci z iných štátov môžu byť na palubovke naraz najviac traja.

Aktuálny káder BK SPU Nitra pre sezónu 2009/2010:
Dametri Hill (USA), Stanislav Votroubek (ČR), Ľuboš Pohánka, Roman Vido, Branislav Tomek, Ladislav Stojanov, Juraj Hašan, Filip Lehman, Peter Seman, Richard Körner, Dennis Czepczynski (Nem.), Konstantin Jafremov (Biel.)

© SITA 2009