Nitra s pohodlnou výhrou nad Levicami

14.03.2009 22:11

BK AX SPU Nitra - Astrum Levice 87:64 (22:15, 23:5, 21:21, 21:23)
Najviac bodov: Hill 21, Tomek 17, Lawrence 15 - Miloševič 17, Klein 13, Živický 8
TH: 25/15 - 21/13, fauly: 20 - 24, trojky: 6 - 7, rozhodovali: Lukáč, Szibilla a Šramko, 750 divákov

Tradičné západoslovenské derby rozbehol 5 bodmi Dametri Hill, čím dostal domácich do 5 bodového vedenia. Levice na túto šnúru ešte našli odpoveď, keď po Živického trojke vyrovnali v 3.minúte stav stretnutia na 5:5. Nitra však ďalší úsek vyhrala 10:2, keď sa mohla spolahnúť najmä na neomylného Hilla, ktorý v tejto časti hry zaťažil kôš súpera 16 bodmi. Prvá štvrtina sa napokon skončila výsledkom 22:15.

Druhá štvrtina patrila jasne domácim, keď sa im darilo v ofenzíve, predviedli dobrú obranu a navyše Levičani mali katastrofálnu streľbu a tak si domáci celok dokázal do polčasu vytvoriť 25 bodové vedenie. Astrum zaznamenal v tejto časti hry len chudobných 5 bodov, zatiaľ čo Nitrania sa presadzovali pestrou hrou a svoj náskok neustále zvyšovali.

Po polčase si Nitra v 23.minúte po koši Braňa Tomeka vypracovala najvyššie vedenie v zápase(72:42). Od tohto momentu bola jasné, že zápas sa už nemože skončiť inak ako výhrou domácich, keďže Levičanom sa nedarila hra ani streľba. Tretia štvrtina sa nakoniec skončila nerozhodne 21:21.

V poslednej štvrtine dal domáci tréner príležitosť ukázať sa aj hráčom z lavičky, čo hostia využili a rodiaci sa debakel dokázali ako tak skresať. V 39.minúte sa Levičania dostali pod 20 bodové manko, ale potom Lawrence dva krát nabil Hašanovi a Vidovi, ktorí sa nemýlili a tak konečný stav dnešného zápasu bol 87:64.

V drese domácich odohrala kvalitný zápas trojica Hill-Lawrence-Tomek. Prvý menovaný hral excelentne najmä v prvej štvrtine, keď dal 16 bodov, nakoniec za 20 minút na ihrisku zaznamenal 21 bodov. Eugene Lawrence si prípisal double-double za 15 bodov a 10 asistencií. Škvrnou na jeho výkone je 7 stratených lôpt a len 33% šestky(3/9). Braňo Tomek sa dostáva do dobrej formy, keď aj on si pripísal double-double za 19 bodov a 14 doskokov. Predviedol kvalitnú hru nielen v obrane, ale konečne mu to sypalo aj v útoku. Ostatní hráči vhodne doplnili túto trojicu a tak sme si dnes prípisali bezproblémovu výhru. Stredu to však bude iná káva, keď sa v priamom boji o prvú priečku stretneme s Pezinkom na jeho palubovke. Ak chceme ostať aj po strede prví, stačí nám prehrať o 5 alebo menej bodov alebo samozrejme vyhrať, čo sa nám už raz v tejto sezóne podarilo. Tak prečo to nezopakovať...?

A splnili sme kľúče k výhre, ktoré sme uverejnili pred zápasom?