Nitrania ukončili sezónu prehrou s Komárnom

29.03.2017 19:32

Záverečné 44.kolo základnej časti Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy bolo posledným duelom Nitranov v aktuálnej sezóne. Tá klubu spod Zobora nevyšla podľa očakávaní. Interpersonálne zmeny, ktoré zasiahli aj trénerskú lavičku a hráčsky káder, neostali bez následkov. Postupné odchody hráčov mali za následok šancu pre mladých Slovákov a odchovancov Nitry, ktorí seniorsky basketbal najvyššej súťaže okúsili po prvýkrát. Tí sa k slovu hlásili aj v zápase proti Komárnu. Podľa očakávani zverenci Ľubomíra Urbana nemali na sily komárňanského celku.  Ten zvíťazil hladko v pomere 107:64. Prvé body v drese mužov si na konto ešte stihol v tomto ročníku pripísať nitriansky kadet Matej Medo (5b). Priestor v poslednom duely základnej časti dostali obe lavičky. Najlepším strelcom domácich bol s 20-imi bodmi Róbert Rožánek. Stretnutie symbolicky uzatváral "trojkou" Adam Samek, ktorý si zrejme nitriansky dres v budúcej sezóne už neoblečie. 

 

MBK SPU Nitra - MBK Rieker COM-therm Komárno 64:107 (20:29, 14:28, 11:32, 19:18)

Nitra: Rožánek 20, Kaša 11, Merešš 9 (16 dosk.), Pipíška 6, Skvašík 2 (Samek 8, Medo 5, Pánis 3, Foltín, Horinka, Trepáč).

Komárno: Langston 21 (13 dosk.), Halada 18, Tomič 10, Djordjevič 7, Kuffa 2 (Bojanovský 15, Marchyn 14, Cobb 14, Vido 4, Jurčina 2, Kürthy).
 

Povedali po zápase: 

Ľubomír Urban (tréner Nitry): "Zápas netreba veľmi hodnotiť. Bol taký, aký bol. Preklenuli sme obdobie vývoja, zániku a rôznych teórií nitrianskeho basketbalu. Odložíme ho nabok a uvidíme, ako bude nitriansky basketbal vyzerať v budúcnosti."

Richard Ďuriš (tréner Komárna): "Myslím si, že sme podali taký výkon, ako sme chceli, aj keď napríklad v prvom polčase sme v niektorých fázach mali problémy s rýchlymi protiútokmi súpera, ktoré sme nezastavovali tak, ako sme si predstavovali. Ale každý hráč, ktorý nastúpil do zápasu, sa svojoou mierou podieľal na výsledku. Rozdelili sme minúty aj niektorým hráčom, ktorí toho odohrali menej, tak myslím si, že pred play-off sme ich formu zdvihli, za čo sme radi. Zápas splnil účel a je dôležité, že sa nikto nezranil. Teraz máme dva dni na to, aby sme sa pripravili na Levice. Aj Nitra, hoci je v takom stave, akom je, nám ukázala, na čom ešte musíme popracovať.

Matej Medo (hráč Nitry): "Bol to pre nás posledný zápas sezóny, ktorý mohol výsledkovo dopadnúť aj lepšie. Gratulujem súperovi k víťazstvu. Komárno nás prevýšilo vo všetkých herných činnostiach. Som rád, že sa mi podarilo po prvykrát v seniorskom drese aj skórovať. Musíme všetci na sebe naďalej pracovať ak v basketbale chceme niečo dosiahnuť."    

Andrej Kuffa (hráč Komárna): " Pre nás bol tento zápas v podstate povinnou jazdou pred play-off. Chceli sme sa naladiť víťazne, dať všetkým priestor a to sa nám podarilo. Teraz sa budeme zodpovedne pripravovať na vyraďovacie boje. Čaká nás krajské derby, ktoré vopred nemá favorita. Tešíme sa, že to konečne prišlo."

 

Foto: Miroslav Slávik