Nitrania vstúpia do prípravy začiatkom augusta

20.07.2016 09:23

Štart tretieho ročníka Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy sa neúprosne blíži. Z toho dôvodu sa do druhej fázy tréningového tempa vracajú aj basketbalisti spod Zobora.

Nitrania po sezóne 2015/2016, v ktorej obsadili konečnú ôsmu priečku, naskočili hneď do fázy prípravy na nový ročník Eurovia SBL. V rámci nej absolvovali aj priateľský zápas s vtedajšími obhájcami majstrovského titulu družstvom Komárna. Počas mesiacov jún a júl mali zverenci Petra Semana k dispozícií voľno. Oficiálny návrat na nitriansku palubovku je naplánovaný na pondelok 8.augusta, kedy sa družstvo stretne a vstúpi do druhej časti letnej prípravy.

Z hráčskeho kádra ostváva v tíme gro slovenských hráčov. Pod Zoborom sa dosiaľ vedenie klubu rozlúčilo s dvojicou hráčov Patrik Petrovský a Tomáš Ábel. Podľa slov zástupcov klubu pripada do úvahy aj možnosť spolupráce s legionármi. Otázku zahraničných hráčov plánujú pod Zoborom vyriešiť počas prebiehajúcej letnej prípravy.

Súčasťou prípravy bude aj séria prípravných zápasov. Tých plánujú odohrať Nitrania minimálne osem. O ich presných termínoch aj družstvách, s ktorými si zverenci Petra Semana otestujú svoje schopnosti budeme fanúšikov a širšiu verejnosť v blízkej dobe informovať.

 

Autor: Daniela Okošová/mbknitra.sk, foto: Martin Kilian