Novinky v extraligových kluboch

05.03.2009 21:41

Ku koncu prestupového obdobia, ktorý túto sezónu padol na posledný februárový deň sa viacero extraligových klubov odhodlalo k vystuženiu svojich kádrov či už v boji o play-off, v samotnom play-off alebo v zápolení o udržanie si extraligovej príslušnosti aj v ďalšom ročníku.

Momentálne posledný tím tabuľky Slávia TU Košice sa posilnil o dvojicu podkošových hráčov. Američan Derrick Harris sa už dohodol na novej zmluve s majstrom spred dvoch rokov, zatiaľčo o angažovaní skúseného Poliaka Milosza Krajewskiho sa má rozhodnúť v najbližších dňoch. Na východ republiky putuje aj Richard Körner, ktorý pôsobil doteraz práve v našom klube. O Körnera mali Košičania záujem už v januári, vtedy ho ale nitrianske vedenie odmietlo pustiť do Košíc. Na poslednú chvíľu sa však obe strany dohodli a Körner už nastúpil za Košice v uplnynolom extraligovom kole. Je možné, že tento hráč sa v Nitre objaví budúcu sezónu, keď pôjde študovať na vysokú školu.

Priamy konkurent Košičanov v boji o záchranu, Dolný Kubín získal srbského rozohrávača Nikolu Jakšiča, keďže Rudolf Jugo dostal po ataku na rozhodcu v Komárne 6 zápasový dištanc.

Zmeny v kádri sa takisto udiali aj na juhu republiky v Komárne. Gorana Mariča, ktorý sa na ihrisko dostával len sporadicky, strieda Srb Nenad Šulovič. Od Šuloviča si komárňanské vedenie sľubuje najmä zvýšenie ofenzívnej sily v podkošovom priestore, kde má Komárno len jedného klasického pivota Ivicu Blagojeviča.

Pod košom sa posilnil aj Inter Bratislava. Dejan Stojanovič je na Slovensku veľmi známy pivot, ktorý získal 2 tituly so Svitom a pred dvoma rokmi aj s Košicami. Tento mohutný pivot má pomôcť Interu v boji o play-off, keď Inter stráca na dvojicu Komárno-Poprad len 1 bod. Tieto snahy Bratislavčanov ale narušilo zranenie Davida Toyu, ktorý zrejme už v nadstavbe nestihne ani jeden zápas.

Americký pivot Glen Elliott putuje do Spišskej Novej Vsi a pridá sa tak ku štvorici pivotov Pešta, Madaj, Bučák, Lozančič. Elliott mal nastúpiť už v sobotnom zápase proti Pezinku, no podľa posledných správ sa zranil na tréningu a jeho štart je otázny.

Majster z Pezinka v hodine dvanástej získal posilu Kevina Houstona na post krídla. Jedná sa opäť o Američana, ktorý pôsobil v francúzskej, belgickej a naposledy v nemeckej prvej lige, čo určite hovorí veľa o jeho kvalitách. Neznámou môže byť jeho zdravotný stav, keďže túto sezónu odohral len 5 zápasov. Houston je po Williamsovi, Whisbym a Naparavičiusovi štvrtým legionárom v tíme úradujúceho majstra a tak tréner Černický určite bude mať neľahkú úlohu so správnou rotáciou týchto hráčov, keďze v jednom momentne môžu byť na ihrisku len dvaja legionári.

Nitre sa taktiež núkala možnosť posilniť káder o skúseného krídelníka Denisa Mujagiča, ktorý v Nitre pôsobil v jej nováčikovskej sezóne a dotiahol vtedajší tím až ku bronzovým medailám. Mujagič, ktorý túto sezónu pôsobil v Poděbradoch, by bol 4. legionárom v našom družstve a navyše momentálna forma či už celého mančaftu alebo jednotlivcov je na takej úrovni, že sa nitrianske vedenie spolu s trénerom rozhodli nakoniec Mujagiča neangažovať a nadstavbu a play-off odohráme s takmer nezmeneným kádrom. Jedinou zmenou je už vyššie spomínaný odchod Richarda Körnera do Košíc.