Pandulovi sa Nitra páčila, zaslúžila si vyhrať

17.05.2009 10:31

Rozhodujúci duel finálovej série medzi Pezinkom a Nitrou (93:97) si nenechal ujsť ani reprezentačný krídelník Dušan Pandula. Od leta hráč Nového Jičína si ešte v minulej sezóne obliekal dres Interu Bratislava, s ktorým vo finále stroskotal práve na minuloročnom šampiónovi z Pezinka. Tentoraz ako divák priniesol šťastie Nitre.

„Finálovú sériu som sledoval najmä cez médiá, no jeden duel som už videl aj naživo. Bol som v Pezinku na prvom súboji, v ktorom rovnako ako v sobotu, triumfovala Nitra,“ povedal pre eBasket.sk Dušan Pandula a k poslednému duelu dodal: „Bol to super zápas, ktorý mal všetko, čo má správne finále mať. Bol to pre divákov určite zážitok a aj mne sa stretnutie veľmi páčilo.“

Dvadsaťštyriročný rodák zo Sniny nebol vo finále fanúšikom ani jedného tímu, no ako priznal, čakal, že v poslednom dueli sa budú radovať Nitrania. „Boli mojim čiernym koňom. Hrali krásny basketbal a podľa mňa aj rozumnejší ako Pezinok. Káder mali veľmi vyrovnaný a hrali to na čo mali. Zaslúžili si vyhrať,“ skonštatovala bývalá opora žlto-čiernych.

V sobotu učaroval Pandulovi výkonom najmä Eugene Lawrence, ktorého slovenský reprezentant pochváli a označil za kľúčovú postavu zápasu. „Nitre to uhral najmä Lawrence. Odohral perfektný duel. Nestrácal lopty, dával body a rozohrával. Je to dobrý líder a kvalitná jednotka. Na to, aký je mladý, je výborný.  Dôležité však bolo aj to, že Nitrania sa dokázali vrátiť do stretnutia, hoci prehrávali už o desať bodov,“ doplnil D. Pandula.

Pandula si tento rok tiež zahrá finále, s Novým Jičínom totiž bez jedinej prehry prešli v štvrťfinále cez Opavu a v semifinále cez Děčín. Vo finále však narazia na suverénny Nymburk, ktorý počas celej sezóny prehral len jeden duel. „Favorit finále je jasný. Ak by sa nám podarilo vyhrať aspoň jeden duel, asi by boli všetci spokojní,“ prezradil Dušan Pandula, ktorému sa po návrate na palubovky po únavovej zlomenine ihlice individuálne veľmi nedarí. „Aj v poslednom semifinálovom súboji som hral 18 minút, no dal som len jeden bod. Trápim sa. Musím sa do toho nejako dostať, verím, že budúca sezóna bude lepšia a najmä ma budú menej prenasledovať zranenia,“ doplnil 196 cm vysoký krídelník.

ebasket.sk, autor: Michal Mašľany