Pezinok túži po druhom titule v rade

30.04.2009 14:31

Pred finále play-off slovenskej basketbalovej extraligy mužov 2008/2009

V sobotu 2. mája odštartuje finále play-off basketbalovej extraligy mužov, v ktorom sa v sérii hranej na tri víťazstvá stretnú AB Cosmetics Pezinok a BK AX SPU Nitra. Šampión z ostatného ročníka Pezinok si zásluhou triumfu v nadstavbovej časti zabezpečil výhodu domáceho prostredia v prípadnom piatom stretnutí. Proti Nitre, ktorá obsadila po dlhodobej časti 2. priečku, to však zverenci Milana Černického vôbec nebudú mať ľahké.

"Uvedomujeme si, že nás čaká nesmierne náročný súper. Nitra v priebehu sezóny dokázala, že patrí k slovenskej špičke. Má kvalitný a široký káder, v ktorom sú správne vyvážené individuality s kolektívnym poňatím hry," povedal v rozhovore pre agentúru SITA generálny manažér Pezinka Justín Sedlák. Poklonu súperovi zložil jeho náprotivok Juraj Polák. "Hráči Pezinka majú svoju kvalitu, budeme to mať proti nim veľmi ťažké," povedal pre SITA generálny manažér a spolumajiteľ BK AX SPU Nitra v jednej osobe Juraj Polák.

"Cieľ sme si splnili postupom cez 1. kolo play-off. Zvyšok je už čerešničkou na torte. Prípadný zisk titulu by bol pre nás fantastickým zadosťučinením a zakončením úspešnej sezóny. Do finále ideme najmä s cieľom pobaviť našich divákov pekným basketbalom. Záleží najmä na trénerovi a hráčoch, či sa nám to podarí splniť. Nedá sa jednoznačne povedať, čo bude mať rozhodujúci vplyv na náš prípadný úspech. Kľúčovou bude každá minúta finálovej série. Rozhodnú len malé detaily, individuálne chyby či akékoľvek iné maličkosti. Máme šancu získať titul len ak hráči podajú viac ako stopercentný a sústredený výkon," prognózoval Polák, ktorý na záver dodal: "V mužstve je pohoda. Zdravotne sme v poriadku a na finále sa veľmi tešíme."

Podobný názor zdieľa aj manažér Pezinka Justín Sedlák. "Každé finále má svoju špecifickú atmosféru. My sa už nemôžeme dočkať začiatku tejto série. V náš prospech hovorí výhoda domáceho prostredia v prípadnom rozhodujúcom piatom dueli. Na rozdiel od minulej sezóny sme však v tomto ročníku na vlastnej palubovke niekoľkokrát zaváhali. Doma by sme nemali prehrávať. Aj preto je všetko otvorené, stať sa môže čokoľvek. Dôležité bude, aby sme zvládli úvodné stretnutie pred naším publikom," povedal Sedlák.

V Pezinku majú pre divákov pripravený sprievodný program v podobe rôznych súťaží či vystúpenia mažoretiek. "Pezinskí priaznivci sú veľmi nároční. V priebehu sezóny nám dokázali svoju oddanosť a prišli nás povzbudiť najmä v zápasoch, v ktorých sme to potrebovali ako soľ. Aj týmto spôsobom sa im chceme odvďačiť. Nemáme žiadneho zraneného hráča, do finále pôjdeme v plnej sile," poznamenal generálny manažér AB Cosmetics. "Urobíme všetko preto, aby sme uspeli. Záleží najmä na hráčoch, ako sa predvedú. Vieme, kde je sila Nitry. Boli by sme zlými adeptmi na zisk titulu, keby sme tvrdili, že už postup do finále je splneným cieľom. Chceme triumfovať a stať sa druhý krát v rade slovenským šampiónom," dodal na záver Sedlák.

V súboji o bronzové medaily sa stretnú HBK Prievidza a 04 AC LB Spišská Nová Ves, teda tretí a štvrtý tím po nadstavbovej časti. Výhodu domáceho prostredia v prípadnom piatom dueli budú mať Hornonitrania.

 

Program finálovej série play-off extraligy mužov v basketbale 2008/09 AB Cosmetics Pezinok - BK AX SPU Nitra (všetky stretnutia sú na programe o 18.00 h):

1. zápas: sobota 2. mája

2. zápas: streda 6. mája

3. zápas: sobota 9. mája

Prípadný 4. zápas: streda 13. mája

Prípadný 5. zápas: sobota 16. mája

 

Program série play-off o 3. miesto extraligy mužov v basketbale 2008/09 HBK Prievidza - 04 AC LB Spišská Nová Ves:

1. zápas: nedeľa 3. mája (18.30 h)

2. zápas: štvrtok 7. mája (18.00)

3. zápas: nedeľa 10. mája (19.30)

Prípadný 4. zápas: štvrtok 14. mája (18.00)

Prípadný 5. zápas: nedeľa 17. mája (18.00).

 © SITA 2009