Pezinok zdolal Nitru a má finálový mečbal

09.05.2009 21:09

Hráči AB Cosmetics Pezinok zvíťazili v treťom finálovom súboji extraligy mužov v sobotu na domácej palubovke nad AX SPU Nitra 99:86 (41:41) a v sérii sa ujali vedenia 2:1. Znamená to, že obhajcovia titulu z Pezinka budú mať najbližšu stredu v Nitre prvý finálový mečbal.

AB Cosmetics Pezinok - AX SPU Nitra 99:86 (17:28, 24:13, 31:19, 27:26) - stav série 2:1
Najviac bodov: Houston 41, L. Williams a Mičuda po 18, Kozlík 8, Niparavičius 5 (Brliť 7, Snopko 2, Grznár, Petráš a Lukjanec po 0) - Červenka 16, Lawrence 14, Tomek 13, Pohánka 12, Votroubek 7 (Hill 8, Vido 7, Fapšo 5, Hašan a Ivan po 2)
TH: 34/22 - 22/16, fauly: 20 - 25, trojky: 9 - 8, rozhodovali: Sudek, Janáč, Ženiš, 900 divákov

V duchu finálovej tradície začali stretnutie lepšie hostia. Nitrania využili slabšiu streľbu domácich v úvode duelu a prvú štvrtinu vyhrali 27:18. V 7. min bol stav 17:18, no potom potiahli hostia desaťbodovú šnúru na 17:28. V druhej desaťminútovke však domáci zlepšili streľbu, Kevin Houston naštartoval pezinský tím dvoma trojkami a do kabín išli tímy za nerozhodného stavu 41:41. Rozhodujúca v celom stretnutí bola tretia štvrtina, ktorú Pezinčania vyhrali 31:19. K Houstonovi sa vtedy strelecky pridal aj líder tímu Williams a keď v závere štvrtiny zvýšil na 72:60, Nitrania predčasne skolabovali. Záverečných 10 minút bolo už len exhibíciou v podaní domácich, ktorí získali dôležité druhé víťazstvo a zároveň prvé na domácej palubovke v tejto sérii. Pezinský triumf mal len jednu chybičku krásy, nepadla stovka.

Milan Černický (tréner Pezinka): "Vyhecovaní hostia začali veľmi dobre, a tak sme si v kabíne po polčase povedali, že zmeníme hru. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, Houston zažiaril, a tak sa nám podarilo vybojovať prvý mečbal. Houston bol najlepší, ale pochvala patrí celému tímu."

Ľubomír Urban (tréner Nitry): "Prvá štvrtina bola podľa našich predstáv. Aj keď nezabrali opory, prvý polčas sme ustáli. Zamerali sme sa na Williamsa, ale to je typický Pezinok - zabral iný hráč - Houston. Prehrali sme, ale sériu nevzdávame, naším cieľom je piaty zápas v Pezinku."