Po heroickom výkone Tomeka matchball pre Nitru

04.04.2009 23:26

Po Semanovom koši viedlo Komárno v úvode zápasu 0:4, no už o 2 minúty bolo vyrovnané. MBK Rieker sa od stavu 12:13 utrhol, spravil šnúru 3:11, čím sa dostal do 9-bodového vedenia. Nitra hrala v týchto okamihoch nervózne, zle kombinovala a nepresne strieľala a tak Komárňanci zaslúžene viedli po prvej štvrtine o 7 bodov(17:24), keďže Pohánka dvoma šestkami ešte korigoval skóre.

Obraz hry sa nezmenil ani v úvode druhej periódy, v 12.minúte viedli hostia 21:30, no vtedy sa domáci zásluhou šnúry 7:0 dostali na dostrel. Nitrania však vedenie do svojich rúk neprevzali, keď opäť začali kopiť chybu za chybou, skúšali sa presadzovať cez akcie Lawrenca, ktorý však v prvom polčase nehral dobrý zápas. Keďže aj hráči Komárna zahodili niektoré vyložené šanci, do šatní sa išlo vzhľadom na priebeh zápasu, za prijateľného stavu pre Nitru(30:37).

Druhý polčas začal dvojkou Hill, no Majoroš odpovedal dvoma premenenými trestnými hodmi. Nitra hrala v druhom polčase lepšie ako v útočnej, tak aj v obrannej fáze, čo sa pretavilo do stiahnutia vedenia Komárna v 25.minúte len na jeden bod(38:39). Nitrianskych divákov však schladil Ivan Barišič, ktorý 5 bodmi v rade opäť zabezpečil svojmu tímu výraznejší náskok, no pre zmenu po 5 bodoch Lawrenca  a šestke Tomeka bol stav bol dlhej dobe opäť vyrovnaný(44:44). Následne “Geno“ premenil svoj trojkový pokus a domáci išli prvý krát v zápase do vedenia. Tretia časť hry sa napokon skončila najtesnejším vedením pre Nitru(49:48).

Majoroš poslal na začiatku poslednej štvrtiny hostí posledný krát v zápase do vedenia(49:50). Po trojkách Pohánku a Lawrence si Nitra vypracovala 8-bodový náskok, no vzápätí okamžite kontroval trojkou Gibson. Komárno sa dokázalo priblížiť po Barišičovom koši v 36.minúte len na rozdiel jedného bodu(59:58), no následne Tomek zaznamenal kôš s faulom, čím zabezpečil svojmu tímu 4-bodové vedenie, ktoré si domáci bez problémov udržali až do konca zápasu. Tretí štvrťfinálový zápas napokon skončil víťazstvom Nitry v pomere 74:65.

Dnes sme sa v prvom polčase očividne trápili, no po prestávke sme sa dokázali vypnúť ku kvalitnému výkonu, ktorým sme si nakoniec zabezpečili dôležité druhé víťazstvo v sérií. Najlepším hráčom na ihrisku bol Braňo Tomek, ktorý zaznamenal 24 bodov, pri 100% streľbe z pola, doskočil 14 lôpt a pridal dva krásne bloky a navyše výborne bránil ostrostrelca Komárna Majoroša. Vhodne ho dopĺňal Lawrence, ktorý síce stratil až 9 lôpt, no pridal 8 asistencií a jeho trojky v druhom polčase veľmi pomohli. Dametri Hill dnes zaznamenal 11 bodov a 6 doskokov. Asi najlepším výkonom v sérií sa prezentoval Ľuboš Pohánka, ktorý k 9 bodom pridal aj 3 získané lopty.

Stredu v Komárne môžeme definitívne rozhodnúť o postupe do semifinále, no Komárno svoju kožu určite lacno nepredá a preto bude dôležité aby hráči vybehli v komárňanskej hale maximálne koncentrovaní a odhodlaní ukončiť sériu už v Komárne. Mnohí fanúšikovia by si radi dali na veľkonočnú sobotu pokoj od basketbalu, tak prečo im nevyhovieť?

BK AX SPU Nitra - MBK Rieker Komárno 74:65 (17:24, 13:13, 19:11, 25:17) - stav série 2:1
Najviac bodov: Tomek 23, Lawrence 18, Hill 11 - Majoroš 17, Jurík 11, Barišič 9
TH: 26/17 - 12/6, fauly: 18 - 24, trojky: 7 - 5, rozhodovali: Brziak, Pipíška a Hlinka, 600 divákov

splnili sme v tomto zápase kľúče k úspešnému zvládnutiu štvrťfinálovej série :

ubránenie kvalitných obvodových hráčov Komárna ÁNO

• Najlepšími strelcami Komárna boli 17 bodový Majoroš a 11 bodový Jurík, no ostatní hráči sa k nim nepridali.

využitie našej väčšej podkošovej sily ÁNO

• Dnes opäť doskoky hovorili jasne v náš prospech(34:20) a navyše Tomek predviedol najlepší výkon v sezóne, čím nám výrazne dopomohol k výhre.

udávanie tempa jednotlivých zápasov ÁNO

• V prvom polčase bolo lepšie Komárno, no v druhom zas Nitra, keď výborne bránila a pestrejšou hrou v útoku si nakoniec zabezpečila vedenie 2:1 na zápasy.