Pred 1.kolom nadstavbovej časti

07.02.2009 01:07

V prvom kole nadstavbovej časti privítame nováčika z Banskej Bystrice, ktorý ale príjemne prekvapil počas 22 kôl základnej časti a s bilanciou 13-9 obsadil štvrtú priečku. Najmä na domácej palubovke sú Bystričania nepríjemným súperom, doma záváhali iba raz, keď v 9.kole podľahli Komárnu.

Tieto dva tímy odohrali svoj prvý vzájomný zápas v 4.kole, keď sme trošku nešťastne prehrali na súperovej palubovke o 5 bodov. Tento zápas sme mali slušne rozhraný, štyri minúty pred koncom mala Bystrica vyfaulovaných oboch pivotov (Škara,Znanec), lenže Nitra to nedokázala využiť a v poslednej minúte dovolila Bystričanom 3 útočné doskoky, pričom na tretí pokus sa trafil trojkou Akulich, a to rozhodlo o výsledku stretnutia.

Druhý duel dnešných protivníkov bol naplánovaný na 15. kolo a Nitra v ňom pomerne jednoznačne prehrala Banskú Bystricu, keď už po polčase mala náskok 26 bodov. V druhom dejstve si Nitrania udržovali súpera na dištanc a umnou hrou doviedli zápas do víťazného konca.

Najnebezpečnejším strelcom Bystričanov bol v spomínaných zápasoch Eduard Znanec, keď v priemere nastrielal 23 bodov. Škara zaťažil konto Nitry priemerne 14 bodmi a Vladimír Hováňak si pripísal 13,5 bodu a 5 asistencii. Z toho jasne vyplýva, na ktorých hráčov by si Nitra mala dnes dať najväčší pozor. Avšak štart Hovaňáka je neistý a Edo Znanec do zápasu určite nezasiahne. Nitra si však musí ustrážiť aj iných hráčov ŠKP, najmä dravé krídla : Káčaniho, Rendlu, či Pipíšku. Zaujímavým môže byť aj súboj amerického rozohrávača Merritta s našim Lawrencom.