Pred zápasom s Pezinkom

17.02.2009 13:56

V šlágri 3. kola nadstavbovej časti budeme stredu podvečer hostiť majstra z Pezinka. AB Cosmetics Pezinok vstúpil do tejto sezóny s takmer nezmeneným kádrom a tak bolo už na začiatku sezóny jasné, že aj tento ročník bude patriť k najvážnejším ašpirantom na titul. Pezinčania túto rolu aj potvrdili, keď dlhý čas viedli ligový pelotón a až v minulom kole po domácom zakopnutí s Prievidzou klesli na druhú priečku s jednobodovým náskokom pred naším družstvom.

V 7. kole sa odohral pod Zoborom prvý tohtosezónny súboj minuloročných švrťfinálových súperov. Nitra začala vo veľkom štýle, keď prvú štvrtinu doslova prevalcovala Pezinok v pomere 29:13. Tréner Pezinčanov Milan Černický však v ďalšej časti zmenil osobnú obranu na zónovú a Nitrančania pomaly začali strácať pôdu pod nohami. Do šatní síce domáci išli so 6 bodovým náskokom, ale druhý polčas bol už jasne v réžii hostí, keď 3. a 4. štvrtinu vyhrali o 7 resp. 14 bodov a tak konečný rozdiel narástol až na 15 bodov, čo je zatiaľ najvyššia prehra Nitry na domácej palubovke v tejto sezóne.

Odveta bola plánovaná na posledný zápas pred Vianocami a Nitrania dali svojim fanúšikom naozajstný vianočný darček, keď v mimoriadne atraktívnom a kvalitnom stretnutí zdolali Pezinčanov v pomere 101:105. Zároveň sa skončila aj 36 zápasová séria výhier Pezinka na domácej paluboke. V tomto ofenzívne ladenom stretnutí podali viacerí hráči výkon na hranici svojich možností, či už to bol 32 bodový Lawrence, ktorý pridal aj 8 asistencií, Dametri Hill pridal 20 bodov alebo aj Ľuboš Pohánka, ktorý dával v závere dôležité body. Netreba však zabudnúť ani na výkon Standu Votroubka, Romana Ivana či Peťa Fapša.

Pezinok v minulom kole možno trocha prekvapujúco podľahol Prievidzi na vlastnej palubovke, pod čo sa určite podpísala aj pomerne výrazná rotácia hračov v kádri minuloročných majstrov. Na skúške boli dvaja zahraniční hráči, Matas Naparavičius a Steven Leven. Prvý menovaný, litovský pivot, presvedčil vedenie a zostane do konca sezóny, naopak reprezentant Veľkej Británie Leven celkom nezapadol trénerovi Černickému do koncepcie a tak si balí kufre. Pezinok opúšta aj slovenský pivot Jozef Búčak, ktorý pre nedostatok príležitostí zamieril do Spišskej Novej Vsi. Tento “ zmätok“ v kádri Pezinčanov by sme stredu mohli využiť aj my, avšak bude to nesmierne ťažký súboj, nakoľko Lorenzo Williams a Andrej Lukjanec patria do top 5 najlepších zakončovateľov ligy, najlepším trojkárom ligy je Snopko, pod košom operuje skúsený Mičuda plus si prirátajme Whisbyho s Naparavičiusom a vyjde nám asi najkvalitnejší káder v extralige. Preto budeme musieť stredu podať kvalitný, odhodlaný a koncentrovaný výkon aby sme majstra porazili. Všetci v Nitre veríme, že po skončení zápasu budeme spoločne s Pezinkom okupovať drúhe miesto tabuľky s rovnakým počtom bodov.