Pred zápasom so Spišskou N. Vsou

27.02.2009 00:08

V predohrávanom 5.kole nadstavbovej časti extraligy mužov privítame už v piatok Spišskú Novú Ves. Spišiaci okupujú v hornej polovici tabuľky delené 6.miesto spolu s Levicami. Úvod sezóny nezastihol nášho najbližsieho súpera v práve najlepšej forme, keď z úvodných 4 zápasov prehrali až 3 a viacmenej celú zakladnú časť len hľadal svoju optimálnu formu, výmena trénera Krajnoviča za Chudeusza nepriniesla okamžitý efekt. Základnú časť ukončili Spišiaci sériou 3 prehier, čo pred nastavbou určite nebolo najlepšie východisko. Posledné 3 kolá však SNV zlepšila svoju hru, vyhrala doma nad Bystricou, len tesne prehrala u lídra v Prievidzi, no a v poslednom kole rozprášila doma Levice o 30 bodov.

Prvý vzájomný duel Nitry a Spišskej sa odohral v 2.kole no pôde východniarov. Favoritom boli domáci, nakoľko Nitrania zakopli v úvodnom kole doma proti Prievidzi a od SNV sa všeobecne čakalo, že bude patriť medzi lídrov tabuľky. Ofenzívny prvý polčas zvládli lepšie Nitrania. Zásluhou režisérskeho dua Lawrence - Hill neustále viedli, no bodovo výraznejšie Spišiakom neodskočili. Tí v druhom polčase pritvrdili obranu, vyhrali tretiu štvrtinu a priviedli zápas do dramatickej koncovky. V nej mali viac šťastia i istejšie strelecké ruky hostia a zo Spiša si odniesli cenné víťazstvo.

Odvetu zohrali piatkoví súperi v 13.kole pod Zoborom. Nitrania o svojom pohodlnom víťazstve rozhodli v 3. štvrtine, keď sa k výbornému výkonu rozohral Američan v domácom drese Lawrence. Jeho lavínovité útoky nedokázala obrana hostí zastaviť ani za cenu faulov. Skóre v prospech Nitry tak narástlo na rozhodujúci viac ako desaťbodový rozdiel. V 34. minúte sa zaskvel domáci Fapšo dvoma trojkami v rade a zvýšil už na 69:50. V záverečnej štvrtine sa už bez obrán len dohrávalo.

Nitra má za sebou veľmi vydarený týždeň, keď dokazála po veľmi dobrých výkonoch, hoci v oklieštenej zostave, uspieť nad svojmi hlavnými rivalmi v boji o prvú priečku z PezinkaPrievidze. Spišská Nová Ves si však taktiež spravila chuť v poslednom kole po vysokej výhre nad Levicami. Postavenie Spišiakov v tabuľke a sila kádra síce nie sú na takej úrovni ako napríklad Prievidzi či Pezinka, ale určite to nebude ľahký zápas. SNV disponuje silným “oblúkom“ : Nuber, Avalič, či Mišinský, ktorých vhodne dopĺňajú mladí odchovanci. Pod košom je jednotkou reprezentant Pešta, LozančičMadajom síce nemajú oslnivú formu, ale basketbal hrať vedia a navyše nedávno pribudol do kádra aj slovenský pivot Bučák. Takže Spišská má určite jeden z najvyrovnanejších kádrov v lige, ale favoritom v tomto dueli sme my. Už neraz sa nám v tejto sezóne stalo, že po dobrých výsledkoch prišlo dočasné uspokojenie a zbytočná prehra a tak bude dôležité aby sa aj na toho súpera vedeli naši hráči dostatočne namotivovať, ale keď sa im podarí nadviazať na posledné výkony, 2 body ostanú doma.