Pred zápasom v Banskej Bystrici

07.03.2009 13:18

Na prvý zápas odvetvovej časti nadstavby cestujeme do Banskej Bystrice, ktorá momentálne okupuje 4.priečku extraligovej tabuľky a napriek tomu, že do sezóny vstupoval v pozícií nováčika, netají sa ambíciami začínať prvé kolo play-off na domácej palubovke. Tento cieľ určite nie je nereálny, keďže pred dvojicou Levice, Spišská Nová Ves majú Bystričania 2 bodový náskok v tabuľke a z posledných 5 zápasov hrajú 3 na domácej palubovke, kde prehrali v tejto sézone iba raz(v 9.kole podľahli Komárnu).

Prvý vzájomný súboj Bystrice a Nitry sa odohral v 4.kole, keď Nitrania po zbabranom závere prehrali na súperovej palubovke o 5 bodov. Tento zápa mala Nitra slušne rozhraný, štyri minúty pred koncom mala Bystrica vyfaulovaných oboch pivotov (Škara,Znanec), lenže hostia to nedokázali využiť a v poslednej minúte dovolili Bystričanom 3 útočné doskoky, pričom na tretí pokus sa trafil trojkou Akulich, a to rozhodlo o výsledku stretnutia.

Druhý duel dnešných protivníkov bol naplánovaný na 15.kolo a Nitra v ňom pomerne jednoznačne prehrala Banskú Bystricu, keď už po polčase mala náskok 26 bodov. V druhom dejstve si Nitrania udržovali súpera na dištanc a umnou hrou doviedli zápas do víťazného konca.

Posledný vzájomný zápas bol pre oba celky aj prvým v nadstavbovej časti. Domáci hrali súťažný zápas po dvoch týždňoch a hoci dokázali na domácej palubovke svojho súpera zdolať pomerne jednoznačne 74:53, výkonom neoslnili. Bystrica prišla so zdecimovaným kádrom, keď im chýbali viacerí hráči a niektorí hrali po chorobe, no tento fakt akoby uspokojil domácich a o svojej výhre rozhodli definitívne až v poslednej štvrtine, ktorú vyhrali o 9 bodov.

V uplynolom kole Banská Bystrica doslova prevalcovala vtedajšieho lídra z Prievidze o 37 bodov, čím len opäť potvrdila svoju silu na domácej palubovke. Navyše po dlhšej pauze už začal trénovať aj Znanec, ktorý možno dnes zasiahne do hry. Hra Bystrice sa zlepšila aj s príchodom rozohrávača Merritta, ktorý sa posledné zápasy ukazuje vo veľmi dobrom svetle najmä čo sa týka dirigentských schopností a tak bude dnes určite zaujímavé sledovať ako dopadne jeho mikrosúboj s Lawrencom. Nitra nebola ďaleko od výhry ani v prvom zápase v Bystrici, avšak záver nezvládla. Dnes hrá Nitra v lepšej forme, hráči sú zohratejší, navyše sa do zostavy zaradil aj Braňo Tomek, ale na druhú stranu sebavedomie Bystričanov po poslednom zápase bude určite veľké, preto tento zápas nemá jasného favorita.