Pred zápasom v Prievidzi

20.02.2009 16:00

Po stredajšom tažkom súboji s majstrom čaká náš tím azda ešte náročnejší duel v Prievidzi. HBK Prievidza, aktuálny líder tabuľky, je zrejme najväčším prekvapením sezóny. Mnohí ju v októbri považovali za čierneho koňa súťaže, keď vedenie doplnilo káder o odchovancov Ridzoňa a Szalay. Navyše ostal playmaker Immink, kapitán Štorcel a počas sezóny pribudol z Prostějova Pavel Bosák. Tento káder sa spolu výborne zohral a predvádza veľmi dobrý basketbal, čo oceňujú aj fanúšikovia, keď ich na domáce zápasy HBK chodí cez 2000 ľudí, čo je suverénne najviac v celej extralige.

Prvý súboj Nitry a Prievidzi sa hral v 1.kole a tak každý bol plný očakávaní ako tento zápas dopadne. Nitre sa ako tak podarilo vyliečiť všetkých svojich hráčov, ktorí ale nastúpili prvý krat spolu na súťažný zápas. Na hre domácich to bolo aj jasne vidieť, zatiaľ čo Prievidžania hrali v pohode a prvú štvrtinu vyhrali 27:23. V druhej perióde však domáci pridali a vedený Hillom ju vyhrali o 10 bodov. Tretia štvrtina sa niesla v znamení Prievidzi, keď na neudržania boli najmä bývalý hráč Nitry Vilo Ridzoň a Immink. Prievidza mala pred poslednou časťou náskok 5 bodov, ktorý si umnou hrou ustrážila až do konca stretnuia.

Odveta sa hrala v Prievidzi v 12.kole a Nitrania boli odhodlaní vratiť domácim prehru z úvodu sezóny a potvrdiť dobrú formu z posledných zápasov. Úvodná štvrtina bola vyrovnaná, za Nitru sa presadzovali rovnomerne všetci hráči, zatiaľ čo domácich držal nad vodou Štorcel. Hostia v druhej časti začali mať navrch, darila sa im streľba z diaľky a tak do šatní išli s 9 bodovým vedením. Kto čakal mohutný nástup Prievidze v druhom polčase, ostal prekvapený. Hostia natiahli svoj náskok 2,5 minúty pred koncom 3. štvrtiny po Fapšových šestkách až na 16 bodov. Nitra však nepochopiteľne vypustila záver a domáci stiahli na 52:60. V poslednej časti už domáci mali navrch, v 4. minúte vyrovnali a hoci si Nitrania ešte dokázali vybudovať 7 bodové vedenie, Prievidza doviedla takmer stratený zápas do víťazného konca, keď Hill nepremenil vyrovnávajúcu šestku tesne pred koncom.

Prievidza sa v poslednom kole troška doma natrápila so Spišskou, keď musela o výhru bojovať až do konca zápasu, ale nakoniec si pripísala 2 body po výhre 66:59. Domácim chýbal Szalay, ktorý by však v sobotu mal nastúpiť. Otázny je štart Nitranov Ľuboša Pohánku a Romana Ivana. Každopádne sa môžeme tešiť na dobrý basketbal pred plným hľadiskom a ak naši zahrajú kolektívne a nepodľahnú atmosfére, tak sa dá v Prievidzi vyhrať.

kľúče k výhre podľa bknitra.com :

  • ustrážiť domácich na trojkovom oblúku
  • predčiť Prievidzu v bojovnosti
  • nepodľahnúť atmosfére