Preview : MBK Rieker Komárno - BK AX SPU Nitra

10.04.2009 23:24

Štvrťfinálová séria medzi Nitrou a Komárnom sa natiahla na 5 zápasov, keď práve 5. duel na pôde Nitry rozhodne o postupujúcom do semifinále.
V 4. vzájomnom stretnutí Nitra prehrala na palubovke Komárna v pomere 92:83, a tak tím z juhu Slovenska predĺžil sériu. Najlepším strelcom stretnutia sa stal  Eugene Lawrence s 20 bodmi, za ktorým v hosťujúcom drese nasledovali Dametri Hill (17 bodov) či Peter Fapšo (16 bodov). Z Komárna sa výraznejšie presadili najmä Marek Jurík s 19 bodmi, Igor Majoroš a Juraj Suja s 15 bodmi. Družstvu Komárna sa darila streľba spod koša, keď si na svoje konto pripísali vyše 82% úspešnosť. Hoci do polčasu domáci hráči prehrávali o 10 bodov, v druhej dvadsaťminútovke toto manko dokázali zmazať a zvíťaziť 9-bodovým rozdielom.
Táto štvrťfinálová dvojica je veľmi vyrovnaná, hoci sa jedná o družstvá z 2. a 7. miesta po nadstavbovej časti. Hneď v úvodnom stretnutí si Komárno na svoje konto pripísalo prekvapivý výsledok, keď zvíťazili v Nitre 73:71. No Nitra sa nevzdala a hneď v ďalšom zápase si výhodu domáceho prostredia vzala späť, keď Komárno porazila na jeho palubovke 95:93. V nasledujúcich stretnutiach si už každý tím udržal vlastné prostredie, a tak sa uvidí, či si v poslednom zápase BK AX SPU Nitra pripíše víťazstvo a postup do semifinále slovenskej extraligy mužov.
Dôležitými postavami v tejto sérii sú viacerí hráči. Na strane Nitry je to bezpochyby playmaker Lawrence, ktorý nielenže diriguje svoje družstvo, no pridáva aj dôležité body.  Ďalší Američan v drese Nitry, Dametri Hill, svojou výškou, kvalitnou streľbou a skúsenosťami pomáha taktiež Nitre v boji o semifinále. Pod košom sa v posledných stretnutiach veľmi dobre rozohral Branislav Tomek, ktorý by mohol patriť k výrazným osobnostiam na palubovke aj v ďalšom stretnutí a pri prípadnom postupe aj v semifinále. Svoje body pridáva aj Peter Fapšo, skúsený hráč, ktorý si pripisuje na svoje konto kvalitné výkony. Skúsení hráči Nitry, vhodne doplnení mladými ako napr. Červenka či Vido, sa môžu už v zajtrajšom stretnutí opäť predviesť a dokázať, že forma z nadstavbovej časti stále pretrváva.
V komárňanskom drese sa najvýraznejšie presadzuje Igor Majoroš, podkošový hráč, najlepší strelec svojho družstva a 3. spomedzi všetkých hráčov v extralige. Marek Jurík si taktiež pripisuje veľmi kvalitné výkony, podčiarknuté bodmi či trojkami zo svojej ruky. Na krídle pôsobí Chorvát Ivan Barišič, ktorý vhodne dopĺňa streleckú listinu a je veľmi platným pre svoje družstvo. Počas sezóny doplnený káder o Nenada Šuloviča, ktorý zapadol do koncepcie trénera Maroša Kováčika, patrí medzi najvyrovnanejšie družstvá v tohtoročnej extralige. Ďalšie mená ako Gibson, Závodný, Suja, Blagojevič či Seman sú pre fanúšikov známe a aj oni pomáhajú svojmu tímu k prekvapeniu na úkor Nitry, k postupu do semifinále.