Prievidza chce Nitre vrátiť dve prehry

14.12.2012 14:30

Za zápas devätnásteho kola extraligy sme vybrali súboj majstrovskej Prievidze s tretím tímom poslednej sezóny z Nitry.

 

V minulej sezóne patrili z hľadiska kvality zápasy medzi Nitrou a Prievidzou k najlepším v lige. Tento rok zatiaľ vo vzájomných súbojoch jasne dominujú zverenci trénera Ľubomíra Ubrana, ktorí vyhrali oba dueli. Prievidza sa preto bude v sobotu snažiť vysoké prehry odčiniť na palubovke súpera. "Motiváciou a cieľom pre nás je vrátiť Nitre jedenásťobodovú výhru z našej palubovky. Bude to však ťažké, keďže majú v tíme viacero strelcov, ktorých je o to ťažše ubrániť," povedal pivot Prievidze Michal Baťka.

 

Prievidza vyhráva najmä doma

Najväčším problémom majstra sú nevyrovnané výkony. Väčšinou vyhráva len doma. "Nedarí sa nám nájsť optimálnu formu, aj keď na tréningoch ideme na sto percent. V poslednom čase od nás odchádzali a prichádzali hráči, čo nebolo ideálne. Verím, že sa to už ustáli a budeme trénovať v plnom počte. Doma nás ženie skvelé publikom, čiže je to o to ľahšie, ale keď chceme hrať o popredné priečky, musíme vyhrávať konečne aj vonku."

Prievidzi v Nitre pomôže aj staronová posila v podobe rozohrávača Davida Godbolda. "Myslím si, že skúsenosťami prinesie na ihrisko pokoj a rozvahu, predsa len je to minuloročný kapitán, takže určite vie hrať kvalitný basketbal," dodáva Baťka.

 

Nitranom chýba zohranosť

Podobne ako Prievidza aj Nitra neprežíva najlepšie obdobie. V poslednom kole si však napravila náladu po dvoch prehrách s Komárnom a Spišskou Novou Vsou, keď zdolala doma silné Levice. "Komárno aj Spišská sú silný súperi. V prvom zápase nám ušli v prvej štvrtine a v Spišskej sa vyhráva ťažko. Len to dokazuje, že liga je vyrovnaná, preto som rád, že sme dokázali zdolať v poslednom kole Levice," hovoril pivot Nitry Juraj Hašan.

Mladý hráč si nemyslí, že Nitra už patrí napriek postaveniu v tabuľke k najväčším favoritom. "Chýba nám zatiaľ zohranosť, aj teraz prišiel do tímu nový hráč, ale pracujeme na tom, aby sme sa zlepšili. V prvom rade musíme zlepšiť obranu, to nám tréner Urban zdôrazňuje na každom tréningu. S Prievidzou sa dobre poznáme, ťažko sa môžeme prekvapiť, ale určite to bude dobrý duel."

basket.sk, autor: Tomáš Prokop