Prievidza proti Nitre opäť úspešná

21.01.2017 22:00

27. kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy sa nieslo v znamení zápasu Nitranov na palubovke majstrovskej Prievidze. Od úvodných minút udávali tempo domáci,  ktorí o priebehu stretnutia rozhodli už v úvodnej štvrtine. Tú vyhrali rozdielom 20 bodov (28:8). Hráči spod Zobora sa na horúcej prievidzkej palubovke strelecky ujali v druhej perióde, no na domáce družstvo touž nestačilo. Prievidžania pohodĺne navyšovali, pričom ich hru pečatili náskokom aj o 30 bodov. Nitrianski tréner Ľubomír Urban dal v dueli šancu hlavne Slovákom, ktorí na palubovke strávili gro hracieho času. V poslednej časti hry sa stav korigoval na konečných 107:65 z pohľadu domáceho celku. Nitrania navyše vstúpili do dnešného zápasu bez Filipa Pejoviča. Srbský krídelník sa po vzájomnej dohode s vedením nitrianskeho klubu dohodol na ukončení spolupráce.

BC Prievidza - MBK SPU Nitra 107:65 (28:8, 29:23, 31:16, 19:18)

Prievidza: Dowell 13, Marič 12, Dramičanin 10, Kőrner 8, Batina 2 (Milovanovič 19, Jones 17, Ihring 11, Jašš 9, Hupka 4, Huljak 2, Pondela 0)

Nitra: Samek a Pipíška po 14, Novysedlák 10, Rhymes 2, Ostojič 0 (Jurjevič 10, Bisaha 6, Miloševič a Pánis po 4, Kysela 1)

Povedali po zápase:

Miljan Čurovič (tréner Prievidze): ,,Potrebovali sme takýto zápas. Po veľmi náročnom programe sme rozdelili minutáž a som rád, že si všetci chlapci zahrali a zápas sme zvládli."

Mário Ihring (hráč Prievidze): ,,Každý si z chuti zahral. Okrem druhej štvrtiny, v ktorej sme dostali 23 bodov, sme hrali s energiou. Myslím si, že rozdiel v skóre je zaslúžený."

Ľubomír Urban (tréner Nitry): ,,V predchádzajúcom zápase sme v Prievidzi nastrieľali 35 bodov. Dnes to bolo 65 bodov, čo je pozitívum. Hráči sa chopili šance, bojovali a ukázali možnosti, ktoré môžu ponúknuť v nasadení a v chcení a to momentálne postačuje. Na prispatý úvod sme reagovali trošku lepším pohybom a zápas sme dohrali so cťou s nádychom profesionálnej súťaže."

Peter Pipíška (hráč Nitry): ,,Je vidieť, že Prievidza je momentálne od nás na každom poste úplne inde v organizácii hry a disciplíne či už v obrane alebo útoku. My striedame dobré časti hry s horšími, kde stratíme koncentráciu a nezmyselne strácame lopty, čím umožníme súperovi rýchle protiútoky. Výsledok by mohol byť pre nás oveľa priaznivejší, keby nerobíme tieto nevynútené chyby."