Ronald Moore: Na Nitru spomínam rád

03.12.2012 17:41

Dve sezóny dozadu dirigoval nitriansku hru americký rozohrávač Ronald Moore. Vysnívaný titul nakoniec z toho nebol, na domácej palubovke bola Nitra v rozhodujúcom zápase porazená Levicami. Aké boli jeho ďalšie kroky po odchode z Nitry? Prinášame Vám rozhovor s Ronaldom Mooreom.

 

Aké boli tvoje ďalšie kroky po odchode z Nitry?

"Po zisku 2. miesta s Nitrou prejavil o mňa záujem poľský celok PGE Turow, a tak som sa mu rozhodol upísať. Mimo poľskej ligy sme hrali aj Eurocup, no v skupine sme sa umiestnili až na treťom mieste, a tak sme nepostúpili zo skupiny. V domácej lige sme nakoniec vypadli v semifinále s tímom Trefl-Sopot. Momentálne pôsobím v Maďarsku, v tíme Albacomp-UPC Székesferhérvár."

 

Ako si bol/si spokojný so svojimi tímami?

"V Poľsku to bolo ako na hojdačke, začiatky boli výborne, ale postupom času sa to zhoršovalo. Teraz som v Maďarsku, kde som šťastný. Páči sa mi tento klub a aj moji noví spoluhráči."

 

Aké úspechy si dosiahol po odchode z Nitry?
"V Poľsku som s tímom hral Eurocup, ktorý mi dal mne aj môjmu tímu neoceniteľné skúsenosti a výbornú príležitosť nastúpiť aj proti iným ako poľským tímom. Bola to výborná skúsenosť."

 

Aké sú tvoje spomienky na Nitru?
"Chýbajú mi ľudia, a tiež aj manažment klubu. Starali sa o mňa dobre a chýba mi hlavne ten ich zápal, ktorý mali počas našich zápasov. V Nitre som si našiel mnoho priateľov, ktorí mi pomáhali počas môjho pobytu v Nitre."

 

Sleduješ tím aj po svojom odchode?

"Stále sa ich snažím sledovať ako si vedú v zápasoch a tiež sledujem tých hráčov, s ktorým som hrával v tom čase v tíme."

 

Aký bol bol tvôj najkrajší a najhorší okamih v nitrianskom drese?

"Najkrajší okamih, na ktorý si spomínam bol 3. zápas semifinále proti Žiline, kde sa mi podarilo nastrieľať 41 bodov. A najhorší okamih? Prehra v rozhodujúcom zápase proti Leviciam na domácej palubovke."

 

Momentálne nehráš ďaleko od Nitry. Máš pláne navštíviť nejaký zápas Nitry v tejto sezóne?
"Túto sezónu by som chcel vidieť nejaký zápas Nitry, ale všetko záleží od programu zápasov našej ligy."

 

Aké ciele by si chcel dosiahnuť v basketbale?

"Chcel by som hrať na najvyššej možnej úrovni v Európe. Snažím sa pracovať na tomto cieli každý deň, aby sa mi podaril dosiahnuť."

 

Je nejaká šanca, že budeš hrať opäť raz na Slovensku?

"Ak to bude možné, a nejaký tím ma bude chcieť, tak samozrejme. Všetko záleží od ponuky a ochoty daného tímu."

 

Aký je tvoj odkaz nitrianskym fanúšikom?

"Chýbate mi, ďakujem Vám za všetkú Vašu podporu počas zápasov, ktoré som tam hral. A možno raz sa tu opäť objavím..."

bknitra.com