Rozhodne osobná statočnosť, psychika a aktuálna forma

16.05.2009 14:25

O novom majstrovi Slovenska sa rozhodne tak ako si to množstvo fanúšikov basketbalu prialo. Po štyroch dramatických dueloch prichádza piaty - posledný. O novom majstrovi rozhodne aktuálna dispozícia, osobná statočnosť a psychická odolnosť. Oba tímy vedia, že čo i len malé zaváhanie bude znamenať rozlúčku so sezónou s prehrou.

„Hráme doma, čo je pre nás dôležité. Musíme sa prispôsobiť agresívnej hre súpera a lepšie sa uvoľňovať ako vo štvrtom stretnutí. Je málo času na nejaké zásadné zmeny a preto bude rozhodovať momentálna forma a verím, že už spomenuté domáce prostredie,“ povedal tréner AB Cosmetics Milan Černický, ktorého doplnil tréner hosťujúceho mužstva Ľubomír Urban: „Výhody a nevýhody ohľadom jednotlivých zápasov sa príliš paušalizujú. Ja žiadne výhody alebo nevýhody nevidím. Chcem iba dobre pripraviť kolektív, aby vedel reagovať na vývoj zápasu. Na príprave sa toho veľa nedá zmeniť. Realizovanie výkonov na ihrisku môže byť kolísavé vzhľadom na reakciu na aktuálny stav.“

Nitrania by mohli byť v lepšej psychickej pohode. Cieľom „vysokoškolákov“ bol postup cez prvé kolo play-off a následne išli od zápasu k zápasu až dokráčali k piatemu finálovému duelu. Proti nim môžu hovoriť menšie skúsenosti. „Nemáme byť prečo nervózni. Odovzdáme posledné sily. Podľa mňa to je päťdesiat na päťdesiat. Už sa nemáme čím prekvapiť. Je to o aktuálnej forme a individuálnych výkonoch,“ povedal pred stretnutím jeden z lídrov AX SPU Ľuboš Pohanka.

Rovnako sa na rozlúčku so sezónou pozerá skúsený pivot Pezinka Peter Mičuda. „Rozhodne len individuálne nasadenie. Uspeje ten, ktorý sa lepšie vysporiada so vzniknutou situáciou na ihrisku,“ povedal kapitán domácich a na záver dodal: „Budeme hrať na vlastné koše. Verím, že budeme mužstvom, ktoré bude diktovať tempo. Máme spolu dosť odohraného a o to sa musíme opierať. Dokázali sme uspieť vo viacerých ťažkých zápasoch a z tohto hľadiska je mierna výhoda na našej strane."

ebasket.sk, autor: Martin Galajda