Skvelý finiš a víťazstvo nad Levicami!

08.12.2012 21:58

Do klasického krajského derby medzi Nitrou a Levicami vstúpili lepšie hostia, ktorí po piatich minútach hry viedli 4:11. Hra sa však postupne vyrovnala a Nitrania sa kôš po koši doťahovali na svojho súpera, aby 30 sekúnd pred koncom prvej desaťminútovke poslal Cadot piatimi bodmi v rade do vedenia 22:18. Do druhej štvrtiny sa však išlo za nerozhodného stavu 22:22. Po zvyšok prvého polčasu bol Astrum lepším tímom a najmä zásluhou jeho novej posily Fieldsa (18 bodov v prvom polčase) sa išlo do šatní za stavu 39:42.

Takmer celý druhý polčas mal veľmi podobný priebeh. Levice ušli Nitre na 6-7 bodov, tá sa vzápätí dotiahla späť na rozdiel jedného koša, aby sa hostia opäť odtrhli na väčší bodový rozdiel. Do konca derby zostávali 4 minúty, keď sa zverencom trénera Ľubomíra Urbana podarilo znížiť na 73:74, no šnúra 0:7 sa zdala byť rozhodujúca. Levičania, však akoby istí si víťazstvom, prestali hrať a k slovu sa dostal bronzový tím uplynulej sezóny. Geiger zaznamenal kôš s faulom, vzápätí pridal ďalšie dve šestky, no a pár okamihov Cadot smečom upravoval už na 80:81. Dokonalý obrat zaistil opäť najlepší strelec Nitry J.R., ktorý v breaku dal ďalší kôš s faulom a keďže Levičanom sa už nepodarilo skórovať, domáci sa môžu vďaka skvelému finišu 14:0 tešiť z víťazstva v pomere 87:81.

EDYMAX SPU Nitra - Astrum Levice 87:81 (22:22, 17:20, 19:18, 29:21)
Najviac bodov: Cadot 25, Geiger 17, Tomek 14 - Fields 22, Nuhanovič 16, Kyles 15
TH: 35/26 - 18/15 , fauly: 19 - 28, trojky: 5 - 4, rozhodovali: Zubák, Kúkelčík a Šarišský, 850 divákov