Stando Votroubek zostáva, mužstvo sa zaujímavo posilňuje

17.08.2009 08:47

Po dlhých týždňoch čakania na mená nových posíl v nitrianskych radoch sa konečne pohli ľady. Okrem troch hráčov, ktorí prídu do Nitry v priebehu tohto týždňa sa vedenie usiluje vystužiť káder aj slovenským pivotom a posledným do skladačky by mal byť rozohrávač z USA, ktorého meno však zatiaľ nie je známe. Čerešničkou na torte pre nielen nitrianskych divákov by malo byť pôsobenie BK SPU Nitra v európskej súťaži EuroChallenge Cup, čo je však zatiaľ len v štádiu riešenia.

Prvým z trojice posíl je Stanislav Votroubek, ktorý napokon našiel s Nitrou spoločnú reč a v nasledujúcej sezóne si opäť oblečie nitriansky dres. Najlepší striedajúci hráč uplynulej sezóny zaznamenal v majstrovskej sezóne priemerne 7,2 bodu a 3,6 doskoku za 17,3 minút strávených na ihrisku.

Už od štvrtka pod Zoborom trénuje mladý Nemec s poľskými koreňmi Dennis Czepczynski, ktorý ak presvedčí o svojich kvalitách by mal obsadiť pozíciu striedajúceho rozohrávača.

Posledným do trojice je člen širšieho reprezentačného kádra Bieloruska Kanstatsin Yafremau, ktorého príchod do Nitry je plánovaný na piatok. V minulom roku hral finále bieloruskej ligy a dostal sa aj do All-stars tímu.

V Nitre už zarezáva aj najvýraznejšia osobnosť posledných troch rokov, 3-násobný najlepší pivot slovenskej extraligy Dametri Hill, ktorý pricestoval v nedeľu.

Rôzne iné zaujímavé informácie a rozhovor so šéfom klubu Jurajom Polákom si môžete prečítať na serveri nitra.sme.sk : TU

bknitra.com