Urban: Hrali sme len toľko, koľke sme potrebovali

07.10.2009 23:03

Ľubomír Urban, tréner BK SPU Nitra: „Boli sme v očakávaní susedského derby zápasu s odvekým rivalom. Obzvlášť po menách, ktoré pred sezónou do Levíc prišli, a po dobrom vstupe súpera do súťaže sme očakávali náročný súboj. Ten však stratil ostrie neprítomnosťou kľúčového rozohrávača súpera. Neviem ako súper, ale my sme hrali len toľko, koľko naši hráči potrebovali. Konfrontácia ktorá mala byť, nemohla byť realizovateľná, síce sa hralo v nasadení, ale veľa taktických zámerov nebolo treba realizovať. Z tohto pohľadu je výsledok skôr pozitívom pre súpera, on vie, že nehral v plnej sile. Zápas treba odložiť ad acta a ja som už zvedavý na sobotnajšie stretnutie v PD, kde by sme si chceli otestovať našu silu, aby sme vedeli, na čom sme.
Tomek mal úspešný vstup do zápasu prvým košom, ale potom sa do jeho hry dostalo uponáhľanie, a to rezultovalo vo viacerých zlých rozhodnutiach v útoku a reakciách v obrane, z čoho vyplynuli tri rýchle fauly. Aj v druhom polčase dostal možnosť, ale tiež to nebolo oslnivé, v závere už niektoré momenty boli dobré. Aj on aj iní hráči neboli v takej plnej koncentrácii a pohode, ako by som očakával, hlavne tí kľúčoví. Nedarilo sa nám dobre doskakovať pod naším košom, hoci máme vysoké krídlo a pivotov. Súper bol tak dlho na dostrel. Skóre na rozdiel 16 bodov vzniklo vlastne za 3-4 minúty, kedy sa to natiahlo, súper vtedy stratil lopty a my sme zvýšili bodový rozdiel.
Náš zámer bol tentokrát defenzívny, nechceli sme sa príliš na ofenzívu spoliehať, chceli sme si overiť našu obrannú hru proti defenzívnemu súperovi. Práve defenzíva by mala rozhodovať v závere súťaže.
S čím som spokojný? Bolo tam veľa úsilia, za to môžem hráča vyzdvihnúť, hlavne Petra Semana, a tých, ktorí priniesli patričnú dávku agresivity. Niektoré fázy boli dobré, ale stále sme v štádiu budovania konzistencie výkonnosti.“

vyjadrenie trénera Levíc Maroša Kováčika si môžete prečítať na serveri nitra.sme.sk : TU