V extralige mužov štartuje boj o titul

27.03.2009 17:02

AX SPU Nitra (2) - MBK Rieker Komárno (7)

Pohľad eBasket.sk: Podľa papierových predpokladov je Nitra výrazným favoritom série. Na ihrisku to však môže vyzerať celkom inak. V Komárne vládne pohoda, keď mužstvo po zmene trénera naskočilo na víťaznú vlnu. Naopak Nitra dva z posledných troch súbojov pred play-off prehrala. V Pezinku navyše inkasovala v prvej štvrtine zahanbujúcich 42 bodov. Otázkou zostáva, či súboje v dolnej šestke MBK Rieker dokonale preverili. Nitra je totiž v tomto ročníku súper z iného rangu ako Poprad, Inter alebo Dolný Kubín. Súboj Nitry s Komárnom bude aj duelom skúseného kormidelníka Urbana a zástupcu mladej generácie slovenských kormidelníkov Kováčika. Séria sa môže rozhodovať až v piatom súboji. Nitra je totiž v celkom inej pozícii ako pred rokom, keď ako ôsmy tím po základnej časti trápila Pezinok.

Jozef Rešetár o sérii: „Nitra podávala počas sezóny rôzne výkony. V nadstavbe sa ale dostala do slušnej formy. Stabilizovaný káder ukázal svoju silu. Nebude to však mať tak jednoduché ako Pezinok s Popradom. Ťažko povedať, či zápasy dolnej šestky mužstvo dostatočne preverili. Komárno má ale hráčov nevzdávajúcich sa za žiadnych okolností. Kvalita je však na strane Nitry.“

Stav v kádroch pred sériou:
Nitra: Káder je k dispozícii v kompletnom zložení a hráči sú bez zdravotných komplikácií.

Komárno: Zdravotné problémy netrápia ani Komárno a do Nitry odcestuje mužstvo v plnom stave. Po krátkej pauze sa vráti na palubovku aj rozohrávač Závodný.

Hviezdy série: Eugene Lawrence - Igor Majoroš

Hráči, ktorí môžu zavážiť: Branislav Tomek - Peter Seman

Vzájomné zápasy: 2 2 0 204:166
103:71 (d), 101:99 pp (v)

Náš tip: 3:2

ebasket.sk, autor : Martin Galajda