V mikrosúbojoch druhé víťazstvá Pezinčanov v rade

11.05.2009 15:59

Tretí duel finálovej série medzi Pezinkom a Nitrou (99:86) síce nepriniesol tak vyrovnaný basketbal ako druhý v poradí, no diváci v hľadisku sa napriek tomu zabávali. Najmä tých domácich potešil vynikajúci individuálny výkon Kevina Houstona a v závere aj pár exhibičných akcií uvoľnene hrajúcich Pezinčanov. Smutnejší boli Nitrania, ktorých nepodržali kľúčoví legionári, a preto je po troch súbojoch stav finále 2:1 na zápasy pre obhajcov titulu. V nasledujúcich riadkoch vám eBasket.sk prináša pohľad na tretie kolo fiktívneho mikrosúboja dvoch nami vybraných dvojíc - trénerov Milana Černického s Ľubomírom Urbanom a amerických rozohrávačov Lorenza Williamsa s Eugenom Lawrenceom. Po sobotňajšom súboji sa okrem Pezinka ujali vedenia 2:1 na zápasy aj Williams a Černický.

Súboj prvý - trénersky: Černický vs. Urban 2:1

Aj po tretí raz je víťazom trénerského mikrosúboja kormidelník víťazného družstva. Milan Černický pokračoval v nasadzovaní Mareka Kozlíka na rozohrávača Nitry Eugena Lawrencea, keďže tento ťah sa mu osvedčil už v druhom finálovom súboji. Oveľa väčší priestor dostal Kevin Houston, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Treba však priznať, že potom ako sa do stretnutia tento americký legionár zapojil, nedal svojmu koučovi ani najmenšiu príležitosť, aby ho stiahol. Houston dokázal nahradiť tentoraz nevýrazných Snopka s Lukjancom. Pod košom dostal v sobotu pri Mičudovi viac minút Brliť, ktorý sa za ne odvďačil 7 bodmi a 8 doskokmi. Tréner Nitry Ľubomír Urban sa snažil smerovať hru svojich zverencov pod kôš, kde by mali mať prevahu, no tí nedokázali jeho slová premietnuť na palubovku. Bývalý reprezentačný tréner sa pokúšal nájsť aj recept na obranu Houstona, no v tomto smere boli Nitrania tiež neúspešní.

Súboj druhý – americký: Williams vs. Lawrence 2:1

Tretí duel sa síce neniesol v znamení tvorcu hry Pezinka Lorenza Williamsa tak ako predošlý, no napriek tomu bol pre svoj tím užitočnejším z dvojice sledovaných rozohrávačov. Jeden z lídrov Pezinka odohral ako jediný plných 40 minút, počas ktorých zaznamenal 18 bodov, 6 doskokov a 6 asistencií. Spomenúť však treba aj nulu v kolonke stratených lôpt pričom dve získal. Navyše sa nedopustil ani jedného faulu, naopak na ňom nazbierali Nitrania šesť. Lawrencovi vyšiel najmä úvod súboja, keď za necelé dve minúty nazbieral päť bodov, asistenciu i útočný doskok. Postupom času však bol stále menej a menej viditeľný a stretnutie uzavrel 14 bodmi, štyrmi doskokmi a „iba“ troma asistenciami.

ebasket.sk, autor: Michal Mašľany