V Nitre zostáva Hill, na odchode Lawrence

17.06.2009 18:33

V Nitre po úspešnej sezóne 2008/09 panuje spokojnosť a manažment aktuálneho slovenského šampióna BK AX SPU už buduje káder pre nasledujúci ročník. "Pozitívnou správou je, že sa nám podarilo podpísať zmluvu s americkým legionárom Dametrim Hillom na ďalší rok. Svoj kontrakt na budúcu sezónu s následnou ročnou opciou predĺžil aj Branislav Tomek a na rovnakých podmienkach sme sa dohodli aj Petrom Semanom z Komárna," povedal pre agentúru SITA generálny manažér Nitranov Juraj Polák.

Pod Zoborom sa po sezóne rozlúčili s kapitánom Andrejom Červenkom, ktorý prestúpil do českého Děčína. Káder BK AX SPU s veľkou pravdepodobnosťou opustí aj americký rozohrávač Eugene Lawrence. Čerstvému držiteľovi ceny pre Hráča roka 2008 síce vedenie Nitranov ponúklo predĺženie zmluvy, ale ten si zrejme nájde nový zahraničný angažmán. "Na jednej strane som smutný, že náš klub opustili veľké opory. Na druhej strane, som šťastný z toho, že práve v Nitre sa dokázali výraznejšie presadiť a dúfam, že si urobia dobré meno aj v Európe. Lawrence má na stole niekoľko zaujímavých ponúk z rôznych kútov starého kontinentu, vrátane tej našej, ale myslím si, že si vyberie pôsobenie v kvalitnejšom európskom tíme. Podľa mojich informácií by sa mal rozhodnúť do konca júna," objasnil situáciu v kádri Polák a dodal: "O vyhliadnutých posilách pre sezónu 2009/2010 zatiaľ nechcem rozprávať. Hľadáme klasického rozohrávača a tiež hráčov na pozície tri a päť, ale v tomto momente nebudem konkrétnejší."

Začiatok letnej prípravy naplánovali pod Zoborom na 1. júla. Legionári, vrátane Američana Hilla, sa k tímu pripoja 1. augusta. Tím aj naďalej povedie úspešný tréner z ostatných rokov Ľubomír Urban. S jeho prácou panuje v Nitre veľká spokojnosť. "Pán Urban je veľký profesionál. Pracuje koncepčne s mládežou v akadémiách, ide za svojím cieľom. Navyše, medzi nami prevláda priateľský vzťah založený na dôvere. Verím, že naša spolupráca potrvá čo najdlhšie," uzavrel generálny manažér aktuálneho slovenského šampióna.

© SITA 2009