V Pezinku priamy súboj o prvé miesto

18.03.2009 14:10

V šlágri 8. kola nadstavbovej časti extraligy mužov cestuje náš tím na horúcu pôdu do majstrovského Pezinka. Bude to súboj nielen o dva body do tabuľky, ale rovnako aj súboj o konečné prvé miesto, ktoré bude v play off zápasoch nemalou výhodou ...

Pezinský tím sa po krátkej hernej kríze prebral, čo dokázal sobotným víťazstvom v Prievidzi. Pezinčania podali dobrý kolektívny výkon, v zápase viedli už o 17 bodov´a hoci sa domáci dokázali priblížiť na rozidel 4 bodov,  skúsení hostia dokázali doviesť zápas do víťazného konca.

Náš celok hostil v 7.kole nadstavbovej časti na domácej palubovke nevyspytateľné Levice, ktoré však tentoraz neprekvapili. Potvrdili, že vonku sú ako tím o 50% slabší a našou dôraznou hrou pod košom sme si na svoje konto pripísali ďalšiu domácu výhru. Vynikli hlavne naši centri Hill a Tomek, ktorý Hilla v druhom polčase pre štyri osobné chyby výborne zastúpil a kraľoval nielen pod domácim, ale aj súperovým košom.

Stredajšie stretnutie však bude patriť určite k tým najnáročnejším, o čom svedčia aj tohtosezónne vzájomné výsledky.

V prvom zápase vyhral Pezinok v Nitre o 15 bodov, aby naopak Nitra vo výbornom koncoročnom zápase zobrala body Pezinku po 36 zápasovej domácej šnúre neporaziteľnosti. V kvalitnom a okulahodiacom stretnutí vynikol individuálnym výkonom Lawrence, ktorý bol tým správnym lídrom a svojím výkonom pozdvihol celý tím. Presadil sa nielen Hill, ale aj Pohánka, Fapšo, Votroubek či Ivan.

V zatiaľ poslednom stretnutí týchto dvoch tímov sme podali koncentrovaný výkon a hoci v zúženej zostave, ale s o to väčšou chuťou a bojovnosťou sme si od začiatku stretnutia vybudovali náskok, ktorý sme dokázali udržať až do samotného záveru. Najlepším hráčom zápasu bol Andrej Červenka, ktorý je po sobotnom drobnom zranení opäť pripravený zasiahnuť do boja a urobiť čo najviac dôležitej práce pre svoj tím. Odhodlanie však zaiste nechýba žiadnemu z našich hráčov. Budú to mať o to ťažšie, že Pezinčania v poslednom možnom termíne posilnili legionárske miesto o amerického hráča Houstona. Hoci hral ešte len v dvoch zápasoch, už v Prievidzi sa javil hlavne ako nebezpečný a nekompromisný strelec. Ak však naši basketbalisti dokážu využiť svoju pozíciu, hrať uvoľnene, s prehľadom a zopakovať svoje posledné výkony, tak si radosť podobnú tej predvianočnej určite všetci radi vychutnáme opäť...

kľúče k výhre podľa bknitra.com :

  • riešenie clôn na Wiliamsa a následná rotácia obrany na trojkových strelcov Pezinka
  • zachytiť úvod stretnutia
  • pestrá hra na súperovej polovičke