V poslednom zápase nadstavby prehra v Spišskej N. Vsi

26.03.2009 15:04

Zápas, v ktorom v podstate už o nič nešlo, pretože výhra Levíc u majstra v Pezinku bola veľmi nepravdepodobná, začali lepšie domáci, keď po 4 minútach hry viedli 10:2. Potom však Hill dal svoje prvé a jediné dva body v zápase a Nitra sa začala pomaly na svojho súpera doťahovať. V pvej, nie priveľmi kvalitnej prvej štvrtine mali predsa len navrh Spišiaci, ktorí túto časť hry napokon vyhrali 17:10.

Nitrania pokračovali aj v druhej štvrtine v ospalom výkone, keď sa snažili ohrozovať domácich najmä z trojkovej vzdialenosti, pretože Hill s Tomekom, dostali v zápase obmedzenú minutáž, aby si oddýchli pred sobotnajším prvým štvrťfinálovým zápasom. Domáci neraz odskočili i na 16 bodový rozdiel, no hostí ako tak držal nad vodou Stando Votroubek, ktorý dal 3 trojky v rade a skresal tak polčasové vedenie Spišskej na 13 bodov.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci sa presadzovali najmä vďaka dvojici Elliot-Madaj, zatiaľ čo hosťom sa príliš nedarila streľba z väčších vzdialeností. Minútu a pol pred koncom tretej periódy nastúpil späť na ihrisko Lawrence, ktorý 5 bodmi v rade upravil stav po 30 minútach hry na 63:49.

Bol to opäť hosťujúci rozohrávač Lawrence, ktorý zavelil na začiatku poslednej štvrtine do útoku. Dvoma košmi s faulom, pričom šestky premenil skresal vedenie domácich už len na 10 bodov. Následná trojka Ivana, Lawrenca a dvojka Červenku znamenala, že stav v 33.minúte bol 69:63. Vtedy tréner hostí Urban stiahol rozbehnutého Lawrenca, aby ušetril sily na sobotnajší zápas. Nitra sa aj bez svojho rozohrávača snažila dotiahnuť na Spišiakov, no keďže trojky Fapša a Votroubka v poslednej minúte skončili na obruči, z víťazstva 78:70 sa mohli radovať domáci.