V stredu proti tímu Podtatrancov

21.03.2017 08:12

Do konca základnej časti ostávajú len tri kolá. Sériu trojice záverečných stretnutí tohtosezónnej základnej časti otvárajú Nitrania duelom na domácej palubovke proti súperovi zo Svitu. Podtatranci akutálne figurujú na šiestej priečke ligovej tabuľky s počtom 58 bodov, ktoré zaznamenali za 20 výhier a 18 prehier, ich pozícia na play-off je teda neohrozená. Tím zo Svitu dokázali v úvode sezóny Nitrania zdolať, keď využili odchod ich vtedajšieho kľúčového hráča Palma. V ostatných dvoch zápasoch boli Podtratranci nad sily mladíkov spod Zobora.

Družstvo vedené Michalom Madzinom si dobre počíňalo aj na tohtoročnom Slovenskom pohári. Suverejne postúpili ďalej,  keď zdolali tím Prievidze.  Stopku im však v ďalšom priebehu udelili po tesnom výsledku Košičania, ktorí si napokon odniesli aj najcennejšiu trofej. Celok Svitu disponuje zvučnými menami. Tahúňom je skúsený Saša Jankovič. Svojim výkonom nesklame v žiadnom zápase ani Gonzalez či Shoutvin. V  priebehu súťaže sa navyše k Iskre pripojil slovenský basketbalista Pavol Lošonský, ktorý dominuje pod košom.

Ako si vo štvrtom vzájomnom meraní síl v aktuálnom ročníku Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy poradia mladíci okolo Ľubomíra  Urbana s húževnatým družstvom Svitu?