Nitriansky klub podporuje Vianočný dobročinný bazár

01.12.2012 09:29

Basketbalový klub EDYMAX SPU NITRA podporuje rôzne charitatívne činnosti, a tento rok sa zúčastní Vianočného dobročinného bazáru. Charitatívny bazár je iniciatívou študentov Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Bazár je založený na myšlienke, že pomôcť môže každý z nás, formou, akú si zvolí, nemusí ísť len o finančnú podporu.


Na bazáre sa budú predávať veci za ceny určené kupujúcimi, ktoré môže priniesť v daný deň ktokoľvek priamo do pokladne vo foyer Divadla Andreja Bagara. Ide o veci ako hračky, knihy, oblečenie, porcelán a podobne, ktoré majú ľudia doma. Takýmto spôsobom sa môže zapojiť do charitatívnej akcie každý, kto by chcel prispieť k dobrej veci.

Vyzbierané peniaze pôjdu do Nadácie pre naše dieťa pri Neonatologickom oddelení vo Fakultnej nemocnici v Nitre a do organizácií, ktoré sa prihlásia na verejnú výzvu. Vecné dary pôjdu do detských domovov, diecéznu charitu, domova pre týrané ženy a deti. Klub podporí akciu vecnými darmi, a samotnej akcie sa zúčastnia aj niektorí hráči Edymaxu.

 

Táto udalosť je na programe 15. decembra v Divadle Andreja Bagara, pre viac informácii môžte navštíviť aj facebookovú stránku Vianočného dobročinného bazáru.

bknitra.com