Vyjadrenia po zápase v Prievidzi

23.02.2009 10:10

Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Dvakrát sme doteraz s Prievidzou prehrali, chceli sme to prelomiť. Naši hráči mali veľkú motiváciu, keď si spomenieme, ako sme stratili náš posledný vzájomný duel v Prievidzi. Veril som, že naše družstvo druhýkrát takú chybu neurobí. Potrebovali sme satisfakciu a podarilo sa. Do zápasu sme nevstúpili šťastne, domácim padlo takmer všetko a išli do vedenia. Postupne sme sa však prebrali, od druhej štvrtiny sme boli lepším kolektívom a vyhrali sme zaslúžene. Prievidzu sme predčili v obrannom nasadení, domáci strelci sa nedostávali do vyložených streleckých pozícií, ako sú zvyknutí, a to bol základ nášho úspechu. Podobne ako v novembrovom televíznom stretnutím sa opäť Prievidza po prestávke dotiahla, ale tentokrát sa naši hráči dokázali lepšie vyrovnať s niektorými situáciami, bodovo odskočili a rozumnou hrou nedovolili domácim zdramatizovať zápas. Ukazuje sa, že nám vyhovuje rytmus streda - sobota. Mali sme totiž problémy s formou, keď sa nehralo v nahustenom programe. Samozrejme, výkon družstva rastie aj od kvality súpera. Tie výsledky teraz nie sú až také dôležité, hoci teší, máme čo ponúknuť. Podstatné však je, aby sme to vedeli zúročiť vo vyvrcholení ligy.“

 

Ivan Rudež, tréner Prievidze: „Dostali sme jednu poriadku facku. Naša víťazná šnúra skončila preto, že sme neboli na zápas dostatočne koncentrovaní, akoby si naši hráči mysleli, že Nitrania budú z nás už pred zápasom celí vystrašení. A to sa samozrejme nestalo. Rozohrávač Nitry Lawrence v tomto dueli ukázal, že je v lige jednotkou na poste rozohrávača. Mali sme s ním veľa problémov...“

 

Pavel Bosák, krídelník Prievidze: „Rozdiel bol najmä v tom, že Nitra mala Lawrencea. Je to vynikajúci rozohrávač, ktorý najprv myslí na prihrávku a až potom na zakončenie. Vôbec sme na neho nestačili, porazil nás práve on, nik iný...“