Vyjadrenia trénerov po treťom finále

10.05.2009 22:32

Milan Černický, tréner Pezinka: „Vyhecovaní hostia začali veľmi dobre, viedli o 11 bodov, my sme sa trošku trápili. Zónou sme náskok stiahli. V kabíne sme si v prestávke povedali, že zmeníme hru. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, Houston zažiaril streleckým výkonom, ale pochvala patrí celému tímu. Pridali sa aj ostatní, dali dôležité body, Mičuda zabral v obrane, Williams ťahal protiútoky, pochváliť musím aj Brliťa či Kozlíka. Som veľmi rád, že sme Nitru zdolali. Ale ešte jedno víťazstvo nám chýba, bude to ťažké. Boli sme pripravení aj na agresivitu Nitry, v tom musíme vydržať. Určite budeme chcieť uspieť v stredu v Nitre, ale musíme sa pripraviť na to, že Nitra sa určite nevzdá.“

 

Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Videli sme dva rôzne výkony hráčov a tímov. V prvom dejstve to bolo z našej strany celkom dobré aj napriek tomu, že naše opory nehrali tak, ako sme očakávali. V ďalšej fáze znovu rozhodol výkon jedného hráča, tentokrát Houstona. Svojím výkonom dokázal pretlačiť domácich k preklopeniu skóre. V závere zápasu Pezinok už len udržiaval bodový odstup.

Houston je hráč inej kategórie s impozantným curriculum vitae. Zatiaľ sme ho nevideli excelovať len vďaka tomu, že nedostal toľko príležitostí. Má veľké skúsenosti, je fyzicky mimoriadne disponovaný. Nie vždy mu vychádzala strela z diaľky, ale dnes bol v laufe, na čo siahol, dal. Jeho prednosť je v hre 1 na 1 a má dynamický únik, dnes mu vychádzala aj streľba z poľa.

Myslel som si, že vieme dať do zápasu väčšie úsilie. V našej hre sa niečo zlomilo v druhom zápase, čo je dosť podstatné. Neviem, či je toto naše maximum, ale isté je, že bez podpory našich očakávaných opôr nevyhráme takéto zápasy. Musíme mať legionárov, ktorí nás potiahnu, až tak nepotiahli ani v prvom zápase série, kedy sme vyhrali. Myslel som si, že sa prebudí Hill, ale aj dnes to bol veľmi biedny výkon z jeho strany. Celkovo sme zle bránili, pri inkasovaní takmer 100 bodov ťažko môžeme pomýšľať na lepší rezultát.

Keď nám padajú trojky, je to pekné, ale veľmi ťažko sa touto hrou vyhrávajú zápasy, aby sme sa stali šampiónom. Trojky nie sú všeliek, chýbajú nám iné aspekty hry. Napríklad využívať pivotov, dnes, keď sme dokázali dať loptu Tomekovi pod kôš, vedel sa presadiť. Toto nevieme využívať.

Opäť nás vyviedla z miery zóna. Je to nepochopiteľné, že môže mať taký dopad na obe fázy hry. Sme útočne ladené mužstvo, hráči majú určité rolové pozície - kto preniká, kto strieľa. Zrejme naši strelci nie sú natoľko kreatívni, aby vedeli vytvárať možnosti pre spoluhráčov. Keď sa to zahustí, tak to nevieme prekonať.

Ale ak sa nám aj nedarí do zóny, stále by sme mali aspoň dobre brániť. Lenže my sme neurobili za posledné dva zápasy jeden protiútok, čo je vizitka nedostatku obrany.

Je to 2:1. Sme vo finále, čaká nás domáci zápas. Nie je dôvod vešať hlavy, chceme si vybojovať piaty zápas v Pezinku.“