Z Pezinka si vezieme 34-bodový debakel

19.03.2009 13:20

Šláger o prvé miesto začali lepšie Nitrania, keď po trojke Lawrenca viedli v úvode zápasu 2:5, no domáci Williams odpovedal 3 trojkami. Na američanove presné zásahy spoza veľkého oblúka ešte hostia dokázali odpovedať zásluhou Hilla a Tomeka, no Pezinčania začali mať postupom času jasne navrch. Takmer každý útok zakončovali presnou strelou, či už z trojkovej vzdialenosti(8 trojek v prvej štvrtine) alebo z podkošového priestoru. Hostia nehrali v útoku zle, ale obranné nasadenie bolo na veľmi slabej úrovni, čoho výsledkom bolo neuveriteľných 42 bodov Pezinka v úvodnej štvrtine, zatiaľ čo Nitra dala bodov len 19.

Domácim sa síce v druhej časti hry až tak strelecky nedarilo, ale neustále si dokázali udržovať 20 bodový náskok. Nitrianski striedajúci hráči neprieniesli do hry lídra tabuľky potrebné oživenie a tak všetko stálo na pleciach legionárskej dvojice Lawrence-Hill. Tréner domácich Milan Černický dal ku koncu polčastu priestor aj lavičke, čo Nitrania ako tak využili a skresali vedenie majstra “ len“ na 18 bodov.

Na úvod druhého polčasu Lawrence zblokoval domáceho Williamsa a keď následne Nitrania úspešne zakončili svoj útok, rozdiel v skóre bol 16-bodový. V tomto momente Nitra mala ešte dostatok času čo to urobiť s výsledkom, lenže nestalo sa tak. Hosťom viazla súhra a domáci skvelo dirigovaný Williamsom svoje vedenie pred poslednou štvrtinou natiahli až na 27 bodov.

V poslednej perióde sa zápas už len dohrával, Pezinok predviedol svojím divákom niekoľko okulahodiacich akcií, zatiaľ čo z Nitry sa opäť presadzovali len Hill s Lawrencom. Pezinčania dosiahli v 37.minúte košom Houstona stobodovú hranicu a ten istý hráč aj uzatvárel skóre zápasu na konečných 105:71 v prospech Pezinka.

Dnes to mal byť veľký šláger dvoch najlepších celkov extraligy. Majster z Pezinka predviedol výborný kolektívny výkon, no keďže náš tím nepredviedol ani zďaleka svoj najlepší výkon, o výsledku bolo prakticky rozhodnuté už po prvej štvrtine, ktorú sme prehrali o 23 bodov. Z nášho celku si odohrali svoje len Dametri Hill – 29 bodov(streľba 12/17) a Eugene Lawrence – 27 bodov(streľba 9/21), no tento krát sa viacej sústredil na zakončovanie ako na prihrávanie spoluhráčom, o čom svedčia na jeho pomery chudobné 4 asistencie na jeho konte. Treba jedným dychom aj povedať, že tých asistencií by možno bolo aj viac, keby naši strelci ako Pohánka(streľba 0/7), Votroubek(streľba 0/7) či Fapšo(streľba 0/4) svoje šance premieňali. Braňo Tomek síce pod košom bojoval, doskočil 10 lôpt, ale premenil len 3 z 12 striel.

Z tohto po všetkých stránkach nevydareného zápasu si treba vziať ponaučenie a pripraviť sa na ďalší domáci, keď nás najbližšie čaká Prievidza, ktorá momentálne ťaha 5 zápasovú šnúru prehier. Tento fakt by mohol viesť k podceneniu súpera, čo by sa nám mohlo veľmi ľahko vypomstiť a preto je potrebné skoncentrovať sa na sobotnajší duel, ktorým si môžeme definitívne zaistiť minimálne druhú priečku v tabuľke.

A splnili sme kľúče k výhre, ktoré sme uverejnili pred zápasom?

riešenie clôn na Wiliamsa a následná rotácia obrany na trojkových strelcov Pezinka NIE