Zverenci Petra Semana vstúpili do ďalšej fázy prípravy

08.08.2016 21:29

Počnúc dnešným dňom otvorili Nitrania druhú fázu letnej prípravy. Jej úvodnú časť započali zverenci Petra Semana hneď po minulosezónnej stopke, ktorú im v semifinále uštedrili napokon aktuálne úradujúci majstri z Prievidze. Na palubovke Mestskej haly sa trénerovi hlásila kompletná slovenská zostava.

 

Sezóna 2015/2016 znamenala pre Nitranov splnenie si vopred stanoveného cieľa. Mladíci sa prebojovali do vyraďovacích bojov, v ktorých im sezónu napokon predčasne ukončil celok z Hornej Nitry. Kým postupujúce celky pokračovali v bojoch o najcennejšiu trofej, vysokoškoláci vstúpili okamžite do prípravy na nasledujúci ročník Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy obdobne ako vlani. Počas mesiacov jún a júl mali mladíci k dispozícií voľno. To v druhý augustový pondelok vystriedal ostrý štart komplexnej prípravy. "Máme v pláne pripravovať sa dvojfázovo. Kľúčové budú prípravné zápasy, počas ktorých rozhodneme ako bude vyzerať konečná zostava hráčov": okomentoval tréningový proces kouč Nitranov. 

Počas pondelkového tréningu bola trénerovi Petrovi Semanovi k dispozícií širšia zostava. Ku kompletnému slovenskému zloženiu z vlanajšej sezóny, ktoré opustila jedine dvojica Tomáš Ábel a Patrik Petrovský, sa pridali hráči minulosezóonych nitrianskych juniorov Dominik Bisaha, ktorý už vekovo spĺňa len kategóriu mužov a Matej Trepáč, ktorý sa zároveň pripravuje aj s juniormi Komárna. Na skúšku sa zatiaľ s tímom pripravuje 201 centimetrov vysoký Jozef Treml. Rodák z Prievidze, ktorý bol zároveň ešte v juniorskom veku spoluhráčom Mariana Kyselu v tíme Žiaru nad Hronom, prichádza ako možná posila na pozícií 4, so skúsenosťami zozbieranými počas pôsobenia v Kolíne či Lučenci.  

Otázka legionárov naberá v posledných týždňoch jasnejšie kontúry. Úvodný pondelkový tréning absolvoval s Nitranmi Stanislav Vika. Hráč srbského pôvodu absolvoval v drese Nitry aj pár minút, a to v rámci priateľského zápasu, ktorý odohrali vysokoškoláci v závere minulej sezóny proti celku z Komárna. O jeho osude sa rozhodne v najbližších dňoch. Koncom týždňa bude trénerovi Semanovi k dispozící hráč bahámskeho pôvodu Quentin Demeritte, ktorého príchod sa očakáva vo štvrtok. "Budúci týždeň pricestujú ďalší dvaja hráči. Filip Pejovič, s ktorým rokujeme o podpise zmluvy na ďalšiu sezónu a hráč srbského pôvodu Nikola Miloševič, s ktorým sme už kontrakt podpísali. Ten bude zároveň študentom vysokej školy,": prezradil príchod ďalších posíl tréner a generálny manažér v jednom Peter Seman. "Zároveň sa k nám od budúceho týždňa pridá na poste asistenta trénera Dragan Ristanovič. S ním budeme mať otvorený kontrakt. Jeho konečné rozhodnutie bude závisieť od prípadných ponúk,": reaguje Seman. Dragan Ristanovič, ktorý disponuje trénerskou licenciou FIBA, začínal s mladíkmi spod Zobora aj vlani. Spolu so Semanom tvorili trénersku dvojku, ktorá sa venovala práci s mladými nitrianskými hráčmi. Jeho kroky napokon smerovali do Komárna, kde s tímomnapokon vybojoval titul vicemajstrov.

O osude hráčov sa rozhodne počas spomínaných prípravných zápasov. Tie sú na programe koncom augusta, keď Nitrania absolvujú stretnutia na pôde Prievidze a Handlovej. V rozmedzí  2.- 4. septembra cestujú "Semanovci" na turnaj do Zlína, ktorého sa zúčastnia okrem Nitry aj celky Brna, Zlína a Klosterneuburgu. "Začiatkom sepembra sa zúčastníme sa aj Akademických majstrovstiev Slovenska. Program na zvyšok septembra a ko aj prípadné domáce prípravné duely sú zatiaľ v štádiu riešenia," dodal na záver k sérií prípravných stretnutí kouč Nitranov.  

 

Autor a foto: Daniela Okošová/mbknitra.sk